Zaproszenie: XIV Święto Kwitnącej Wiśni

Wszystkich zainteresowanych sadowników zapraszamy w dniu 8 maja 2010 roku do Długowoli na seminarium poświęcone kwitnącej wiśni i pszczole miodnej – XIV Święto Kwitnącej Wiśni.

W programie seminarium przewidziano wykłady przedstawicieli: Instytutu Sadownictwa i Kwiaciarstwa w Skierniewicach, Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Oddział w Radomiu, Zespołu Szkół Rolniczych w Pszczelej Woli, Banku Spółdzielczy w Lipsku oraz przedstawicieli firm: Greenland Trzcianki 6 k/Puław, ProBiotics Bratuszyn 21, Stowarzyszenie EkosystEM – Dziedzictwo Natury Warszawa, OMYA Polska, Firma HUNTSMAN – Belgia.
Tematyka spotkania obejmuje:
-Innowacyjne technologie dla uprawy roślin sadowniczych
-Stosowanie pożytecznych mikroorganizmów w hodowli pszczoły miodnej
-Nowy substrat wzrostowy dla upraw sadowniczych
-Wpływ Efektywnych Mikroorganizmów na środowisko roślin i zwierząt
-Rola pożytecznych mikroorganizmów glebowych w mineralnym odżywianiu roślin
sadowniczych- wiśnie i inne gatunki
-Pożyteczne mikroorganizmy w uprawie gleby i roślin oraz w hodowli zwierzą, a także
obejść domowych i gospodarskich
-Wpływ węglanowego wapna – Kredy Mielnickiej na odkwaszanie gleb w sadach wiśniowych i innych gatunkach roślin sadowniczych
-Nawożenie doglebowe i dokarmianie dolistne w sadach wiśniowych oraz w pozostałych
gatunkach roślin sadowniczych po przemrożeniach drewna i pąków kwiatowych
podczas zimy 2009/2010 rok

Odbędzie się również prezentacja uczestniczących firm. Organizatorzy zaplanowali też pokaz obsługi technicznej otrząsarki do mechanicznego zbioru owoców wiśni, czereśni i śliw, pokaz w sadzie samobieżnej platformy do zbioru owoców, cięcia drzew wiśni oraz prezentację sygnalizatora rozwoju parcha jabłoni w sadzie.
To tylko część atrakcji, na które zapraszają organizatorzy: Mazowiecki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Warszawie Oddział w Radomiu, Starostwo Powiatowe w Lipsku, Urząd Miasta i Gminy w Lipsku, Związek Sadowników RP Oddział Lipsko, Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lipskiej, Klub Przyjaciół Krainka – Lipskie Centrum Kultury.
Seminarium odbędzie się w Szkole Podstawowej w Długowoli, uroczyste otwarcie godz. 10:00, wstęp wolny.