Zaproszenie: Wilkowickie święto maszyn

Zapraszamy do udziału w Wystawie Rolniczej ROLTECHNIKA 2010, która odbędzie się w dniach 28-29 sierpnia 2010 w Wilkowicach w gminie Lipno.

Wystawa z roku na rok cieszy się ogromnym zainteresowaniem zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających. Tradycyjnie już, Wystawie Rolniczej ROLTECHNIKA, będzie towarzyszył znany w Polsce i zagranicą Ogólnopolski Festiwal Starych Ciągników im. Jerzego Samelczaka.

W programie obu spotkań znajdzie się szereg konkurencji, pokazów i konkursów. Na zwiedzających czekają m.in. parada maszyn i traktorów liczących niejednokrotnie po kilkadziesiąt lat, możliwość spotkania z kolekcjonerami, konkurs siłowy – Ursusy 45 i Lanz Bulldogii, prezentacja współczesnych ciągników, konkurs Odpalanie bumbaja” i “Odpalanie korbą” oraz wiele ciekawych atrakcji. Na zwiedzających czekają też atrakcyjne nagrody!

Już dziś swoją obecność w Wilkowicach potwierdziło ponad kilkudziesięciu absolutnych liderów sektora rolniczego. Wśród nich pojawią się m.in. AGCO – VALTRA, KUHN, CLAAS, JOHN DEERE, KRONE, TRIOLIET, THALER, MANITOU, LEHMANN, MUSTANG i inni.

“Wilkowickie święto maszyn” to jedyne tego typu spotkanie branży rolniczej w Polsce i jedno z kilku na skalę Europy. Wyjątkowa i przyjazna atmosfera to kolejny mocny atut tego niecodziennego spotkania. Festiwal i wystawa odbywające się jednocześnie to również wyjątkowa okazja do pokazania i przyjrzenia się ewolucji w budowie i działaniu maszyn, jaka nastąpiła na przestrzeni ostatnich stu lat.

Patronem Honorowym Festiwalu Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ważne informacje
•Wystawa i Festiwal trwają od 28 do 29 sierpnia 2010 w Wilkowicach gmina Lipno k/Leszna
•Ekspozycje można zwiedzać w godzinach 10.00-17.00.
•Koszt biletu to 2 zł.
Więcej na www.roltechnika.pl