Zaproszenie: Pomorskie Dni Energii

Zapraszamy na Pomorze w dniach 8-17 kwietnia 2011 roku do uczestnictwa w Pomorskich Dniach Energii. Cel, jaki przyświeca organizacji Pomorskich Dni Energii, to przybliżenie mieszkańcom Pomorza nowoczesnych i innowacyjnych możliwości poprawiania efektywności energetycznej, możliwości wykorzystania alternatywnych źródeł energii, źródeł finansowania projektów ekoenergetycznych, ochrony środowiska, atakże prezentacja regionalnych inicjatyw na rzecz zrównoważonej energii.

Inspiracją dla zorganizowaniaPomorskich Dni Energiibyło nijne wydarzenie, jakim jestEuropejski Tydzień Zrównoważonej Energii w Brukseli. Komisja Europejska zachęca europejskie regiony do aktywnego uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Zrównoważonej Energii (www.eusew.eu) poprzez organizację wydarzeń związanych z energią także na własnym terenie. Wydarzenia w ramach tego tygodnia corocznie gromadzą kilka tysięcy gości, wtym licznych ekspertów, przedstawicieli instytucji europejskich, organizacji międzynarodowych, firm oraz studentów, mieszkańców etc. Uczestniczą oni wlicznych konferencjach, warsztatach i wystawach tematycznych.

Pomorskie Dni Energii organizowane są wspólnie przez szereg regionalnych instytucji, Stowarzyszenie Pomorskie w Unii Europejskiej, przedsiębiorstwa, instytucje otoczenia biznesu i uczelnie wyższe, które w swojej działalności podejmują zagadnienia zrównoważonej energii. Do takich należy m.in. podpisanie Porozumienia Burmistrzów ws. podjęcia działań na rzecz rozwoju zrównoważonej energii przez pierwszych pomorskich Prezydentów i Burmistrzów, powołanie do życia Pomorskiej Platformy Technologicznej Energetyki, czy też projekt Inteligentny Półwysep” – pierwszy Smart Region w Polsce.

Zapraszamy do zapoznania się z programem Pomorskich Dni Energii, wzięcia aktywnego udziału w seminarium, pokazach i konkursach oraz do odwiedzenia “namiotu innowatorów”! Wśród licznych atrakcji, jak zapowiadają organizatorzy znajdzie się uroczyste otwarcie ECO-ENERGETYCZNEGO DOMKU opartego na nowych i odnawialnych źródłach energii (wraz z możliwością zwiedziania do końca czerwca 2011) oraz Koncert Specjalny: Jazz bez Prądu i gwiazda wieczoru: Kapela ze Wsi Warszawa, którzy wystąpią 15 kwietnia w sopockim klubie Sfinks700.
Szczegóły na http://www.innopomorze.pl/pomorskie-dni-energii.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności