Zaproszenie: OPOLAGRA 2010

Wystawa Opolagra 2010 odbędzie się w dniach 11-13 czerwca 2010 roku na terenie lotniska w Kamieniu Śląski. To już VII edycja Wystawy na Opolszczyźnie, która na trwałe wpisała się w kalendarz imprez południowo-zachodniej Polski. 38 tysięcy zwiedzających ubiegłoroczną Opolagrę miało okazję zapoznać się z bogatą ofertą 275 wystawców z branż produkcji roślinnej i zwierzęcej, aktywnie uczestniczyć w forach dyskusyjnych, obejrzeć prezentację opryskiwaczy polowych na specjalnym torze przeszkód oraz wziąć udział w aukcji zwierząt hodowlanych. Tegoroczna oferta Opolagry 2010 jest równie imponująca.

W dziale produkcji roślinnej zaprezentowane zostaną: ciągniki, transport, uprawa i pielęgnacja gleby, nawożenie, ochrona roślin, deszczowanie, nawadnianie, technika zbioru zbóż, roślin okopowych i paszowych, obróbka i magazynowanie zbiorów, uprawa warzyw gruntowych, technika leśna, bioenergia, surowce odnawialne, nowe źródła energii, ochrona środowiska, środki produkcji (materiał siewny i roślinny, nawozy, środki ochrony roślin, części zamienne). Oferta sektora produkcji zwierzęcej obejmuje: zwierzęta zarodowe, programy hodowlane, biotechnologię rozrodu, budynki (obory, hale), ładowarki do prac inwentarskich, wyposażenie obór, chlewni, kurników, technikę doju, technikę usuwania obornika i gnojowicy, pasze, medycynę weterynaryjną, substancje pomocnicze.

Trzydniowa oferta Opolagry 2010 jest zróżnicowana. Piątek, 11 maja będzie Dniem Eksperta”. Specjalistyczna program dla fachowców obejmuje tego dnia fora dyskusyjne dotyczące produkcji roślinnej i zwierzęcej oraz energii odnawialnej. Szczególnie dużo uwagi zostanie poświęcone zastosowaniu techniki GPS – “precision farming”. Dla uczniów szkół rolniczych zostanie zorganizowany konkurs jazdy precyzyjnej ciągnikiem z obsługą ładowacza czołowego. Odbędzie się prezentacja maszyn na parkurach. Zainteresowani zwiedzający będą mogli samodzielnie przetestować ciągniki z ładowaczami czołowymi, a także ładowarki teleskopowe. Przeprowadzony zostanie też test opryskiwaczy na jedynym w Polsce, certyfikowanym torze przeszkód.

Tematem wiodącym tegorocznej Opolagry jest “rolnictwo precyzyjne”. Przez cały czas trwania wystawy światowi liderzy w zdalnym sterowaniu maszynami przedstawią swoje osiągnięcia na forach, jak i podczas praktycznych pokazów na parkurach. W obszarze energooszczędnej technologii uprawy roli, zaprezentowane zostaną agregaty uprawowe. Zwiedzający wystawę będą mogli również wziąć udział w testach maszyn. Na polu technologii zbioru zielonek będzie można zaobserwować kosiarki i prasy rolujące w pracy.

Już po raz trzeci odbędzie się Wojewódzka Wystawa Bydła Mlecznego, połączona z aukcją. We współpracy z Okręgowym Związkiem Hodowców Bydła w Opolu, na przygotowanym specjalnie na tę okazję ringu, zostaną wybrane najlepsze krowy, jałówki i cielęta z regionu. Punktem kulminacyjnym prezentacji zwierząt będzie ocena sędziowska przeprowadzona w sobotę, 12 czerwca 2010. Najlepsze sztuki z ocenianych grup zostaną ponownie przedstawione do oceny sędziom w celu wyłonienia zwycięzcy – “Superchampiona Opolagry 2010”.

Wystawa Zwierząt na Opolagrze daje możliwość przeglądu aktualnych trendów w hodowli zwierząt oraz zapoznania się z najlepszymi sztukami spośród odmian barwnych (czarno- i czerwono-białej) rasy holsztyńsko-fryzyjskiej, mającej wciąż ogromny wpływ na stan hodowli bydła na świecie.
W tym roku przy Wystawie Bydła rolnicy będą mieli okazję przebadać swoje kiszonki. Na ringu odbędzie się również szkolenie z pokazem komputerowej analizy jakości pasz.
Więcej informacji na www.opolagra.pl

Nowa lokalizacja wystawy: lotnisko Kamień Śląski k. Opola!

Nie zabraknie też niespodzianek i losowania wartościowych nagród dla zwiedzających!

Organizator: DLG AgroFood – spółka córka DLG
Firma DLG AgroFood z siedzibą w Poznaniu została założona w roku 2004. Celem organizacji jest wspieranie polskiej gospodarki rolnej i żywnościowej oraz rozpowszechnianie wiedzy z sektora rolniczego. DLG AgroFood stanowi platformę dla międzynarodowych kontaktów. Poprzez organizację targów, konferencji i szkoleń oraz współpracę z doświadczonymi partnerami polskimi i niemieckimi cele wdrażane są w życie. DLG AgroFood jest spółką zależną od DLG e.V. – jednej z wiodących organizacji z sektora gospodarki rolnej i żywnościowej w Niemczech, zrzeszającą ponad 22.000 członków na całym świecie.

DLG jest specjalistyczną, neutralną politycznie i niezależną gospodarczo organizacją, działającą w Niemczech od 125 lat w sektorze gospodarki rolnej i żywnościowej. Specjalistyczne wystawy organizowane przez DLG, jak AGRITECHNICA, EuroTier, BioEnergy Decentral, Dni Pola DLG oraz PotatoEurope należą do wiodących wystaw o zasięgu światowym w dziedzinie techniki rolniczej, produkcji zwierzęcej, zdecentralizowanego zaopatrzenia w energię i produkcji roślinnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności