Zaproszenie: III Festiwal Nauki w Skierniewicach

W dniach 23-28 maja br. Skierniewice zamienią się w prawdziwa stolicę nauk i to nie tylko tych związanych z ogrodnictwem. W tych dniach odbędzie się bowiem trzecia odsłona Festiwalu Nauki organizowanego przez Naszą Uczelnię. Podczas 6 dni święta nauki odbędą się seminaria, wykłady otwarte szkolenia i konferencje.

Organizatorem tegorocznego Festiwalu Nauki jest Wydział Ekonomii i Administracji PWSZ, dzięki czemu motywem przewodnim będzie tematyka ekonomiczna. Trzecia odsłona festiwalu odbędzie się pod hasłem Globalizacja szansą rozwoju regionalnego”. Wspólnie z PWSZ w Skierniewicach w organizację imprezy czynnie włączył się Bolimowski Park Krajobrazowy, który w tym roku obchodzi okrągłą 25 rocznicę swojego powstania.
Inauguracja festiwalu będzie miała miejsce w poniedziałek 23 maja podczas uroczystego posiedzenia senatu, który swoją obecnością zaszczyci gość honorowy prof. zw dr hab. Eugeniusz Wojciechowski z Uniwersytetu Łódzkiego. Kolejne dni przyniosą nam “dzień socjologiczny”, “dzień ekonomistów” – z cyklami tematycznych wykładów z poszczególnych dziedzin, konferencję współorganizowaną z BPK z okazji 25 – lecia tej instytucji, “II Rajd Budnicki”, “Wieczór Nauki” oraz na zakończenie piknik rodzinny pod hasłem “Ochrona przyrody wspaniałe przygody”
“Tego dnia zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy z nauką. W pikniku rodzinnym mogą, a nawet powinni wziąć udział wszyscy – od lat 5 do 105 ponieważ program imprezy jest skonstruowany tak, aby każdy mógł namacalnie dotknąć nauki i znaleźć w niej coś dla siebie” – mówi Dziekan Wydziału Nauk Przyrodniczych i Technicznych PWSZ dr Anna Traut-Seliga.
W ostatnim dniu festiwalu będzie można wziąć udział nie tylko w wykładach otwartych i seminariach, ale także zapowiadane są porady dietetyków, kosmetologów, doradztwo w zakresie doboru kosmetyków, manicure, czy określanie rodzajów cery. Będą także pokazy i lekcje instruktarzowe prowadzone przez Skierniewicki Klub Karate Kyokushin, czy pokazy mistrza Polski w YOYO. Po oficjalnym zakończeniu Festiwalu Nauki kampus Uczelniany zostanie oddany w ręce studentów. Tego dnia zaplanowane są bowiem skierniewickie Juwenalia.
Równocześnie od wtorku do piątku na terenie PWSZ w Skierniewicach obywać się będzie cykl szkoleń organizowany przez PUP i CIiPKZ w Skierniewicach z cyklu “Własna firma krok po kroku”.

W imieniu organizatorów zapraszamy do Skierniewic!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności