Zaproszenie: Food & Hospitality Ireland

Wydział Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Dublinie serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych do bezpłatnego skorzystania ze stoiska Ambasady RP w Dublinie podczas wystawy spożywczej Food and Hospitality Ireland, która odbędzie się w dniach 17-18 września br. w Dublinie. W ubiegłym roku w imprezie tej wystawiało się około 100 przedsiębiorstw, a odwiedziło ją ponad 2,5 tys. klientów.

Udział w tym przedsięwzięciu pozwoli Państwu nawiązać kontakty z dystrybutorami, przedstawicielami hurtowni, sieci i sklepów spożywczych w Dublinie. Ambasada RP w Dublinie oferuje pomoc firmom w promocji i nawiązaniu współpracy biznesowej na rynku irlandzkim. 
 
Zakres branżowy wystawy obejmuje między innymi: mięso i przetwory mięsne oraz delikatesowe, napoje, owoce, produkty mleczne, żywność mrożoną, zboża, rośliny strączkowe.
Wystawa Food and Hospitality Ireland poza sektorem spożywczym gromadzi także producentów i dostawców urządzeń oraz rozwiązań technologicznych i organizacyjnych używanych w handlu detalicznym i przemyśle spożywczym. 
 
Polskie towary mają w Irlandii ugruntowaną pozycję i cieszą się uznaniem odbiorców ze względu na swoją jakość, terminowość dostaw oraz konkurencyjną cenę. Pomimo iż sektor rolny jest jednym z największych i ważnych w całej gospodarce irlandzkiej to ceny żywności i napojów bezalkoholowych są wyższe o 17% od średniej UE. Tymczasem w Polsce towary w tej grupie są najtańsze w całej UE (38% poniżej średniej). Sytuacja ta, jak i obecność w Irlandii ok. 150 tys. polskich obywateli, tłumaczą znaczący udział towarów rolno-spożywczych w eksporcie do Irlandii, który w ubiegłym roku wyniósł 34% (168 mln EUR) całości eksportu do tego kraju. 
 
AT na podstawie informacji prasowej Ambasady RP w Dublinie 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności