Zaproszenie: Biogazownie na Pomorzu – bez tajemnic

Konferencja poświęcona biogazowniom rolniczym odbędzie się 16 i 17 września 2010 r. w Gdańsku, Starym Polu i Strzelinie. 23 września zainteresowani będą mogli zwiedzić biogazownię w Koczale – jedną z pięciu biogazowni rolniczych firmy Poldanor.

Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Gdańsku zaprasza na konferencję Biogazownie rolnicze w województwie pomorskim”, która odbędzie się:
16 września 2010 r. (czwartek) o godz. 9 w sali konferencyjnej PODR w Gdańsku, ul. Trakt św. Wojciecha 293,
16 września 2010 r. (czwartek) o godz. 15 w sali konferencyjnej oddziału PODR w Starym Polu,
17 września 2010 r. (piątek) o godz. 10 w sali konferencyjnej PODR w Strzelinie k. Słupska.

W programie:
•”Praktyczne i techniczne aspekty lokalizacji oraz budowy biogazowni rolniczych w warunkach województwa pomorskiego” – Krzysztof Skulski, ekspert w dziedzinie biogazowni
•”Funkcjonowanie biogazowni rolniczych. Surowce, procesy, ekonomika produkcji zielonej energii na przykładzie biogazowni rolniczej w Niemieckim Centrum Kształcenia dla Technik Agrarnych (DEULA) w Nienburgu” – Ulrich Lossie, Nienburg (Niemcy)
•”Możliwości dofinansowania inwestycji energetyki odnawialnej, w tym budowy biogazowni rolniczych ze środków NFOŚiGW” – przedstawiciel Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie
•”Program rozwoju elektroenergetyki dla województwa pomorskiego z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii” – Tadeusz Żurek i Jarosław Kumięga, Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego
•”Praktyczne aspekty finansowania projektów biogazowych” – przedstawiciel Banku Gospodarki Żywnościowej

23 września 2010 r. (czwartek) odbędzie się sesja wyjazdowa ze zwiedzaniem biogazowni rolniczej w Koczale.

Udział w konferencji jest nieodpłatny. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerami telefonu 58 688 20 11 lub 607 143 746.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności