fbpx

Zaprawianie sadzeniaków. Konieczność czy moda?

Zapraszamy producentów ziemniaków na webinarium poświęcone sadzeniakom i ich ochronie przed rizoktoniozą. Webinarium odbędzie się w piątek, 29 stycznia 2021 roku, o godzinie 18.00. Zachęcamy do uczestnictwa i dyskusji.

Udział w webinarium jest bezpłatny i otwarty ale dla tych osób, które wcześniej zrejestrują swój udział poprzez formularz rejestracyjny organizatorzy przygotowali pakiet materiałów reklamowych z praktyczną niespodzianką. Link do rejestracji: https://meetingapp.info/form/webZS/
Gościem specjalnym będzie Henk Jan Lutgert, który opowie o praktycznych aspektach ochrony sadzeniaków w Holandii. Przedstawimy także nowość w ochronie ziemniaków – zaprawę ALLSTAR o której opowie Państwu Jarosław Komar z firmy BASF. Dopełnieniem webinarium będzie prezentacja Michała Kochańskiego z firmy ADOB -zaprezentuje „Nowe rozwiązanie w nawożeniu dolistnym ziemniaków”.
Uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom a na zakończenie webinarium zaplanowany jest konkurs z cennymi nagrodami – pytania będą oczywiście dotyczyły ziemniaków.
Dlaczego nasze webinarium poświęcamy właśnie rizoktoniozie? Jest ona jedną z groźnych chorób ziemniaka wywoływaną przez grzyb Rhizoctonia solani. Warto wiedzieć, że jej nasilenie zależy od wielkości źródła infekcji czyli stopnia porażenia sadzeniaków, a także wielkości inokulum grzyba w glebie. Wpływ na porażenie ziemniaków przez rizoktoniozę ma również pogoda. Straty w uprawie ziemniaka wywoływane przez rizoktoniozę mogą sięgać nawet 50% plonów. Należy pamiętać, że nie polegają one tylko na obniżeniu plonu bulw, ale także na pogorszeniu ich jakości (bulwy mogą być niewyrównane we wzroście, mogą być też pokryte sklerotami) w skrajnych przypadkach, silna presja choroby może spowodować brak wschodów.
Rizoktonioza zagraża wszystkim plantacjom ziemniaka niezależnie od kierunku przeznaczenia bulw. Choroba atakuje plantacje w różnych formach, terminach i miejscach. Może ona powodować zgniliznę kiełków, próchnienie podstaw łodyg, a także ospowatość czy korkowatość bulw.
Podstawowym sposobem zapobiegania rozwoju rizoktoniozy ziemniaka jest zaprawianie sadzeniaków.
Udział w spotkaniu jest bardzo prosty:
– w piatek, 29 stycznia, o godzinie 17:55 należy kliknąć w link wydarzenia: https://plantpress.clickmeeting.com/zaprawianie-sadzeniaka-koniecznosc-czy-moda-
– podać swoje imię oraz adres email i dołączyć do spotkania,
– można łączyć się z komputera, tabletu czy smartfona,
– do webinarium można dołączyć także w trakcie jego trwania.
Dekalb Bayer - baner
Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.