fbpx
Strona głównaPozostałeZapraszamy na targi: AGROSILESIA 2009

Zapraszamy na targi: AGROSILESIA 2009

Expo Silesia zaprasza do najnowszego polskiego centrum targowo-wystawienniczego na Śląskie Targi Rolniczo-Leśne AGROSILESIA 2009.

Województwo śląskie postrzegane stereotypowo przez pryzmat przemysłu ciężkiego – górnictwa, hutnictwa – to obraz daleko odbiegający od rzeczywistego, gdyż prawie 40% powierzchni regionu stanowią użytki rolne, pod względem produkcji mleka, trzody chlewnej i drobiu przekracza wynikami średnią krajową.

Śląsk to potęga w produkcji ryb słodkowodnych, oraz ogrodniczej m.in. pieczarek, jak również roślin ozdobnych. W województwie śląskim znajduje się 14% polskich zakładów przetwórstwa mięsnego, co daje mu drugie, po mazowieckim, miejsce w kraju.

Mocne strony śląskiego rolnictwa to korzystne położenie geograficzne, dobrze rozwinięta przedsiębiorczość, lokalny, kilkumilionowy rynek zbytu, duża różnorodność produkcji oraz współpraca przygraniczna oraz strefy wolnego handlu.

Zauważalny trend tworzenia gospodarstw specjalistycznych pomyślnie rokuje na przyszłość i nadaje kierunek dalszego rozwoju.

Więcej na www.agrosilesia.eu

E.G.
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.