fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościZapraszamy na konferencję „Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna” podczas Targów...

Zapraszamy na konferencję „Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna” podczas Targów Agrotech

Już 17 marca podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Techniki Rolniczej Agrotech w Kielcach odbędzie się konferencja „Precyzyjnie o rolnictwie. Nowa Wspólna Polityka Rolna”, podczas której wraz ze specjalistami będziemy rozmawiać m.in. o rozwoju technologicznym polskich gospodarstw w kontekście nowej WPR oraz przebiegu wdrażania Nowej Wspólnej Polityki Rolnej w Polsce i innych krajach Unii Europejskiej.

Wydarzenie odbędzie się w piątek 17 marca 2023 r w Sali E3 (Hala E) podczas Targów Agrotech w Kielcach. Do udziału w spotkaniu zaproszono rolników, przedstawicieli nauki, biznesu, stowarzyszeń rolniczych i instytucji rządowych. Swój udział  potwierdził również Wicepremier i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk oraz Prezes Zarządu Targów Kielce – dr Andrzej Mochoń.

Program konferencji:

11.00- 11.20 – uroczyste otwarcie

Wystąpienia: Komisarza Janusza Wojciechowskiego (on-line) i prezesa Wydawnictwa Plantpress Adama Paradowskiego.

11.20 – 11.30 – informacje o projekcie INFOCAP-PL – Monika Witek, koordynator projektu, Plantpress.

11.30 –  12.30 – panel: „Jak nowe technologie wspierają polskie gospodarstwa rolne – wzmocnienie roli postępu technologicznego i innowacyjności w kontekście nowego Planu Strategicznego”.

Udział w panelu potwierdzili:

  • dr Jacek Skudlarski – specjalista z dziedziny rolnictwa 4.0, SGGW Warszawa,
  • przedstawiciele firm John Deere, New Holland, Kuhn i Agrocom Polska, dystrybutora oprogramowania 365FarmNet.

Panel poprowadzi Mateusz Wasak, redaktor portalu wrp.pl.

12.30 – 13.30 – panel „Pierwszy rok Wspólnej Polityki Rolnej”

Udział w panelu potwierdzili:

  • dr hab. Marzena S. Brodowska – UP Lublin,
  • Marcin Gryn – Polskie Stowarzyszenie Producentów Zbóż,
  • Jacek Zarzecki – Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego,
  • przedstawiciel ARiMR.

Panel poprowadzi dr Mirosław Korzeniowski, prezes Stowarzyszenia Agroekoton.

13.30-14.00 – „Implementacja nowych Planów Strategicznych” w innych krajach Unii Europejskiej – Dyrektor Sergio Andreis z Kyoto Club, Włochy – on-line.

Szczegółowy program, rejestracja oraz wszystkie informacje na temat konferencji znajdują się na stronie: https://meetingapp.info/form/kpor23/. Udział w konferencji jest bezpłatny i będzie można wziąć w niej udział również za pośrednictwem Facebooka na profilu PolitykaRolna.eu.

Organizatorzy: Wydawnictwo Plantpress, które realizuje projekt informacyjny INFOCAP (w ramach programu IMCAP), Targi Kielce oraz magazyn Wiadomości Rolnicze Polska. Konferencja została objęta patronatem honorowym Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka.

Mamy nadzieję, że udział w tym wydarzeniu będzie dla Państwa okazją rozszerzenia wiedzy na temat WPR, a także wymiany doświadczeń.

Serdecznie zapraszamy!!!

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.