Zapraszamy na Dni Pola DLG

Odbywająca się co dwa lata wystawa, tym razem potrwa od 19 do 21 czerwca w Bernburgu w Niemczech. Dni Pola DLG są giełdą informacyjną i platformą nowości w dziedzinie nowoczesnej uprawy roślin. Tutaj spotykają się specjaliści z dziedziny praktyki, nauki, hodowli i ochrony roślin. Specjalnie dla Naszych Czytelników – polskich producentów zbóż, rzepaku, a także ziemniaków, dziennikarze WRP również odwiedzą tę wystawę.

Organizatorzy, Niemieckie Towarzystwo Rolnicze DLG, zapowiadają udział ponad 300 wystawców z całego świata, w tym również z Chile, Chin, Polski, Rosji Russia i Europy Zachodniej. Na imprezę akredytowali się przedstawiciele 40 branżowych mediów z 23 państw, a spodziewana liczba odwiedzających wynosi 20 tys.

Tegoroczna wystawa zapowiada się obszernie i kosmopolitycznie, a poletka demonstracyjne upraw, pokazy pracy maszyn, fora produkcji roślinnej i handel obejmują obszar koło 58 ha.
Główną atrakcją tegorocznej edycji Dni Pola DLG jest pole doświadczalne, na którym wystawcy zaprezentują szeroką gamę odmian roślin uprawnych. W programie nie zabraknie też informacji z dziedziny nawozenia, przyjaznej dla środowiska kontroli chorób i szkodników a także pokazów różnych technologii i technik uprawy.
Szczególnym zainteresowaniem wśród zagranicznych gości cieszą się międzynarodowe prezentacje porównawcze uprawy zbóż i rzapaku ozimego w różnych krajach. Zaprezentowane zostaną efety prac i badań zespołu ekspertów z ośmiu państw – w tym również z Polski oraz po raz pierwszy z Rosji – zawierające indywidualne pomysły zarządzania uprawą z uwzględnieniem czynników ekonomicznych, a nie nastawieniem tylko na wielkość plonu.
Pokazy maszyn skupiać się będą na procesie siewu nasion rzepaku, nawożeniu precyzyjnym rozsiewaczami nawozów mineralnych, precyzji oprysków z zastosowaniem opryskiwaczy polowych oraz automatycznym zarządzaniu i sterowaniu tymi procesami bezpośrednio z panela ciagnika.
To tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na Dni Pola DLG. Na pełną relację zapraszamy na łamy lipcowo/sierpniowego wydania gazety Wiadomości Rolnicze Polska oraz na nasz portal www.wrp.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności