Zamknięcie obowiązkowej oferty na akcje Deutz AG

Treviglio/ Włochy, 7 lipca 2006, Przedsiębiorstwo Same Deutz (SDF), jeden z głównych producentów traktorów, silników i maszyn rolniczych, złożyło obowiązkową ofertę przetargu dotyczącą akcji przedsiębiorstwa Deutz AG z siedzibą w Kolonii.

Oferta była ważna przez cztery tygodnie. Po upływie tego okresu do przetargu zgłoszono 1,638 mln akcji, co stanowi równowartość udziału w kapitale akcyjnym spółki w wysokości 1,45% i przekłada się na taki sam procent głosów. W związku z wygaśnięciem oferty przetargowej udział SDF w Deutz AG wzrośnie do 40,32%.
W maju 2006, firma SDF zmieniła obligacji wymienne oraz wydane przez Deutz AG wymienne świadectwa udziału w przychodach na akcję. W rezultacie, udział SDF w Deutz AG wzrósł z 29,9% do 38,8%. Zwiększenie udziału powyżej 30%, zgodnie z obowiązującą w Niemczech ustawą dotyczącą przejęć, zmusiło SDF do złożenia wspomnianej oferty wszystkim udziałowcom Deutz AG.
<Same Duetz Fahr
Grupa Same Deutz Fahr jest jednym z wiodących światowych producentów traktorów, silników, kombajnów i sprzętu rolniczego. Marki Same, Lamborghini, Hurliman oraz Deutz-Fahr produkowane w Niemczech (Lauingen), Polsce (Lublin), Indiach (Ranipet), Chorwacji (Zupanja) i we Włoszech (Treviglio). Dodatkowe informacje znajdują się na stornie www.samedeutz-fahr.com.
Deutz AG
Firma Deutz AG należy do światowej czołówki producentów silników wysokoprężnych i gazowych. Silniki Deutz AG są wykorzystywane do produkcji sprzętu budowlanego, systemów napędowych, maszyn rolniczych, statków i pojazdów przeznaczonych dla zwykłych użytkowników.
W stosunku do roku ubiegłego, w 2005 produkcja silników wzrosła z 173,440 do 195,843 sztuk. Więcej informacji znajduje się na stronie www.deutz.com.