fbpx
Strona głównaTechnikaAktualnościZałoga SaMASZ Rally Team na podium rajdu Fenix

Załoga SaMASZ Rally Team na podium rajdu Fenix

Sukcesem zakończył się start białostockiego zespołu SaMASZ Rally Team w rozgrywanym w Afryce rajdzie Fenix. Załoga w składzie Maciej Stolarski – wiceprezes SaMASZ i Bartłomiej Dzienis uplasowała się na trzeciej pozycji w stawce klasy SSV.


Rajd rozpoczął się 13 marca w Tunisie i przez kolejnych siedem dni przesuwał się w głąb pustyni Sahara. Kierowcy pokonali ponad 1500 kilometrów rywalizując na różnego rodzaju nawierzchniach, których sporą część stanowiły wydmy.

Maverick Teamu SaMASZ podczas rajdu Fenix, fot. Samasz

Załoga SaMASZ Rally Team rozpoczęła rajd swoim Maverickiem z mocnym akcentem, a już po kilku dniach zaznaczyła swoją obecność w czołówce stawki SSV, warto wspomnieć, że mieli do pokonania blisko 50 rywali. Nie obyło się bez przygód, awarii i naprawy auta podczas odcinka. Konsekwencja i równe tempo Stolarskiego i Dzienisa doprowadziły załogę z Polski na trzeci stopień podium i to podczas swojego debiutu na pustyni. Wisienką na przysłowiowym torcie była wygrana ostatniego dnia rajdu, za co polska załoga została również nagrodzona.

Do tej pory zespół SaMASZ z powodzeniem startował w Mistrzostwach Polski Cross Country zdobywając w sezonie 2021 tytuł II Wicemistrza Polski oraz powołanie do Kadry Narodowej.

Maverick Teamu SaMASZ podczas rajdu Fenix, fot. Samasz

Rajd był sporym wyzwaniem, ale zawsze stawiamy sobie wysoko poprzeczkę. Tak było i tym razem, w zasadzie oprócz auta wszystko było dla nas nowością począwszy od dystansu, z którym przyszło nam się zmierzyć i kończąc na bardzo wymagającej jeździe po wydmach. Rajd z pewnością zaliczymy do udanych, bo w najśmielszych oczekiwaniach nie spodziewaliśmy się takiego wyniku. Zaważyły o nim pewne czynniki takie jak świetna nawigacja za co dziękuję mojemu pilotowi Bartkowi oraz dobre przygotowania auta przed rajdem i w trakcie i tu podziękowania dla mechaników Krzyśka, Antoniego i Maćka. Ja natomiast byłem łącznikiem między kierownica, a fotelem i starałem się nie popełnić żadnych błędów, bo zakopanie się na pustyni oznaczać mogło nie tylko stratę pozycji, ale i noc na wydmach. Dziękuję kibicom za ciepłe słowa i z niecierpliwością czekam na kolejny rajd w Drawsku pomorskim – powiedział kierowca, wiceprezes SaMASZ Maciej Stolarski.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.