Harmonogram wypłat płatności bezpośrednich. Zaliczki niebawem, a kiedy pozostałe płatności?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zapowiedziało, że w tym roku, podobnie jak w poprzednich latach, rolnicy mogą liczyć na wcześniejsze otrzymanie środków w ramach zaliczek na poczet corocznych dopłat bezpośrednich oraz działań obszarowych PROW. Zaliczki maja być wypłacane od 18 października do końca listopada. Natomiast od 1 grudnia br. rozpocznie się realizacja pozostałych kwot płatności.

W wyniku działań podjętych m.in. przez Polskę, Komisja Europejska umożliwiła wypłatę zaliczek za rok 2021 w zwiększonej wysokości. Maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności bezpośrednich wyniesie 70 proc. wsparcia należnego rolnikowi, z tytułu wszystkich rodzajów płatności bezpośrednich. Płatności zaliczkowe będą wypłacane do powierzchni gruntów/liczby zwierząt/ilości zgłoszonych do płatności i zweryfikowanych przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (po kontrolach administracyjnych i kontrolach na miejscu), informuje Biuro Prasowe MRiRW.

Natomiast maksymalna wysokość zaliczki na poczet płatności PROW wyniesie 85 proc. (ten maksymalny poziom również wynika z przepisów UE).

Zaliczki PROW będą wypłacane dla: poddziałania „Wsparcie na zalesianie i tworzenie terenów zalesionych” PROW 2014-2020, działania „Działanie rolno-środowiskowo-klimatyczne” PROW 2014-2020, działania „Rolnictwo ekologiczne” PROW 2014-2020, działania „Płatności dla obszarów z ograniczeniami naturalnymi lub innymi szczególnymi ograniczeniami” PROW 2014-2020, działania „Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne” PROW 2007-2013.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności