fbpx
Strona głównaPozostałeZalesianie na finiszu

Zalesianie na finiszu

We wtorek, 30 września biura powiatowe ARiMR zakończą w tym roku przyjmowanie wniosków rolników o przyznanie pomocy finansowej na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne. N

W Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 określono, że biura powiatowe przyjmują w 2008 r. wnioski na zalesienie od 1 sierpnia do 30 września.

Dotychczas rolnicy w skali kraju złożyli ponad 1150 wniosków, z tego blisko 140 wniosków na zalesianie gruntów innych niż rolne. Wnioskodawcy ubiegają się o przyznanie wsparcia finansowego na zalesienie blisko 2,46 tys. ha gruntów rolnych oraz ponad 280 ha gruntów innych niż rolne.

Najwięcej wniosków o przyznanie pomocy na zalesianie gruntów przyjęły biura powiatowe ARiMR w woj. mazowieckim (200 na zalesianie gruntów rolnych i 12 na zalesianie gruntów innych niż rolne). Rolnicy z tego regionu ubiegają się o wsparcie na zalesienie ponad 440 ha gruntów.

O pomoc na zalesianie gruntów innych niż rolne ubiega się najwięcej rolników z woj. podkarpackiego – ponad 40 .

źródło: www.arimr.gov.pl
foto: Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.