Zalesianie na finiszu

We wtorek, 30 września biura powiatowe ARiMR zakończą w tym roku przyjmowanie wniosków rolników o przyznanie pomocy finansowej na zalesianie gruntów rolnych oraz gruntów innych niż rolne. N

W Rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania pomocy finansowej w ramach działania Zalesianie gruntów rolnych oraz zalesianie gruntów innych niż rolne”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 określono, że biura powiatowe przyjmują w 2008 r. wnioski na zalesienie od 1 sierpnia do 30 września.

Dotychczas rolnicy w skali kraju złożyli ponad 1150 wniosków, z tego blisko 140 wniosków na zalesianie gruntów innych niż rolne. Wnioskodawcy ubiegają się o przyznanie wsparcia finansowego na zalesienie blisko 2,46 tys. ha gruntów rolnych oraz ponad 280 ha gruntów innych niż rolne.

Najwięcej wniosków o przyznanie pomocy na zalesianie gruntów przyjęły biura powiatowe ARiMR w woj. mazowieckim (200 na zalesianie gruntów rolnych i 12 na zalesianie gruntów innych niż rolne). Rolnicy z tego regionu ubiegają się o wsparcie na zalesienie ponad 440 ha gruntów.

O pomoc na zalesianie gruntów innych niż rolne ubiega się najwięcej rolników z woj. podkarpackiego – ponad 40 .

źródło: www.arimr.gov.pl
foto: Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności