fbpx
Strona głównaPozostałeZakończyły się 28 Mistrzostwa Świata Drwali

Zakończyły się 28 Mistrzostwa Świata Drwali

Zakończyły się tegoroczne, 28 Mistrzostwa Świata Drwali, zorganizowane w Niemczech. Polska reprezentacja była obecna prawie po 20 latach przerwy. Nasi zawodnicy wzięli udział we wszystkich regulaminowych konkurencjach. Jacek Stochniałek po zakończeniu jednej z konkurencji – ścinki drzewa – był na 9 pozycji.

Polska reprezentacja podczas tegorocznych zawodów wzięła udział we wszystkich 5 obowiązkowych, indywidualnych konkurencjach oraz 1 konkurencji drużynowej.
Andrzej Szala oraz Jacek Stochniałek uplasowali się w pierwszej połowie stawki. W rezultacie, ich ostateczne wyniki były zbliżone do wyników mistrza świata z ostatnich zawodów.

<img src=http://www.wrpnowe.home.pl/fotomoje/drwal.JPG align=right width=200
Nasi zawodnicy rozpoczęli swój udział w mistrzostwach od wykonania ścinki drzew. Ponadto, po raz pierwszy w historii zawodów przeprowadzono konkurencję drużynową, w której zajęliśmy 16 miejsce na 29 drużyn. Drużynowo pierwsze miejsce na podium zajął zespół z Niemiec.

Najlepszymi zawodnikami na tegorocznych mistrzostwach byli: Recher Balz ze Szwajcarii (1 miejsce), Jarmo Laatikainen z Finlandii (2 miejsce) i Aleksander Sokolov z Rosji (3 miejsce).

Tegoroczne zawody odbyły się w Niemczech, w parku Tripsdrill koło Stuttgardu, w terminie 2-5 października.

Opr. MS/Wrp.pl
źródło I foto: ComPress
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.