fbpx
Strona głównaPozostałeZakłady Chemiczne LUBOŃ zmieniły nazwę na LUVENA

Zakłady Chemiczne LUBOŃ zmieniły nazwę na LUVENA

Do zmiany nazwy doszło 1 lipca br. Nazwa LUVENA powstała z połączenia dwóch słów: LUBOŃ – od którego zapożyczona została pierwsza sylaba i słowa WENA, kojarzącego się z łatwością tworzenia, werwą i powodzeniem. W celu podkreślenia innowacyjnego charakteru firmy użyto zapisu nazwy przez literę V. Głównym celem zmiany nazwy firmy było kojarzenie jej nie tylko z działalnością w sektorze chemicznym. N”

Pragniemy, aby LUVENA postrzegana była jako stabilny i profesjonalny partner w biznesie, z którym można się związać na lata. Komfort posługiwania się nową nazwą (łatwość jej wymowy oraz nieskomplikowana odmiana), powinien przenieść się w odczuciach odbiorców na komfort współpracy z firmą. Każdy człowiek jest inny i u każdego nazwa LUVENA będzie wywoływała inne skojarzenia. Istnieje jednak grupa cech, które kształtują tzw. osobowość nazwy. Na osobowość nazwy LUVENA składają się takie cechy jak: zaufanie, pewność siebie, wrażliwość, inteligencja, innowacyjność, profesjonalizm.” – powiedziała redakcji Agata Szymańska z Działu Marketingu firmy.

Jak się dowiedzieliśmy zmiana nazwy nastąpiła z uwagi na kilka przyczyn. Dotychczasowa nazwa nie oddawała w pełni charakteru prowadzonej działalności i zawężała pole skojarzeń. Nowa nazwa ma za zadanie zatem objąć nie tylko działalność chemiczną, ale i inne sfery funkcjonowania firmy. Są nimi: logistyka, magazynowanie, rozwijanie projektu związanego z budową Parku Technologicznego, czy przejęciem innej fabryki (chodzi o Fabrykę Nawozów Fosforowych w Uboczu). Nowa nazwa to zatem świadomy element budowania wizerunku jako przedsiębiorstwa partnerskiego na wielu płaszczyznach.
Zmiana konieczna była także, ze względu na dynamiczny rozwój firmy który sprawił, iż działa ona na terenie całej Polski i w wielu krajach europejskich, nie wystarcza zatem już odwołanie się do miejscowości, w której znajduje się jej siedziba.

Od dnia zarejestrowania nowej nazwy, stroną umów w miejsce Spółki Zakłady Chemiczne LUBOŃ S.A. będzie zatem LUVENA Spółka Akcyjna. Zmiana dotyczyć będzie wyłącznie nazwy przedsiębiorstwa. Niezmienione pozostaną marki produktów firmy. Przedstawiciele firmy, liczą że nowa nazwa przyjęta zostanie z akceptacją, jako wyraz dokonywanego z sukcesem rozwoju firmy.

MS/Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.