fbpx
Strona głównaWiadomościZakaz chowu klatkowego szansą dla małych producentów drobiu?

Zakaz chowu klatkowego szansą dla małych producentów drobiu?

Parlament Europejski wezwał Komisję Europejską do delegalizacji klatek dla zwierząt hodowlanych w całej Unii Europejskiej do 2027 roku. Rezolucja w sprawie europejskiej inicjatywy obywatelskiej „End the Cage Age – Koniec Epoki Klatkowej” została przyjęta zdecydowaną większością głosów.

Zdaniem europosła Zbigniewa Kuźmiuka Unijne przepisy, które wprowadzą zakaz chowu klatkowego, mogą być szansą dla drobniejszych gospodarstw

– Mówi się tutaj o roku 2027, więc to jest odpowiedni czas, żeby się do tego przygotować. I rzeczywiście to jest także szansa dla tych drobniejszych gospodarstw, bo w oczywisty sposób te wielkie fermy likwidowały lokalną produkcję zwierzęcą – komentuje Zbigniew Kuźmiuk

Autorem i pomysłodawcą inicjatywy “Koniec Epoki Klatkowej” jest międzynarodowa organizacja Compassion in World Farming, która rozpoczęła formalny proces zmierzający do wprowadzenia zakazu hodowli klatkowej w UE we wrześniu 2018 roku.

Natomiast przeciwko planom likwidacji chowu klatkowego drobiu  jest Copa– Cogeca (największa organizacja rolnicza w Unii Europejskiej). Zdaniem  rolników zrzeszonych w Copa– Cogeca zmiana sposobu chowu kur pociągnie za sobą kolejne koszty, dlatego wymaga długiego okresu przejściowego.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.