fbpx

ZAK w Polskim Konsorcjum Chemicznym

Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach (Azoty Tarnów) przystąpiły do Polskiego Konsorcjum Chemicznego oraz zadeklarowały objęcie po 25 proc. udziałów we wcześniej podwyższonym kapitale tej spółki, pozostawiając 50 proc. w rękach Ciechu.

Jednocześnie Ciech, Azoty Tarnów, ZAK i PKCh podpisały Porozumienie Wspólników regulujące zasady współpracy stron w procesie przyszłego zakupu pakietu kontrolnego Anwilu.

W październiku ub. r. ZAK, Azoty Tarnów i Ciech podpisały list intencyjny w tej sprawie. Pierwszym z zamierzeń stron było utworzenie spółki celowej, reprezentującej sygnatariuszy listu w planowanej transakcji. Kolejnym krokiem było zarejestrowanie PKCh 23 grudnia ub.r. Dzisiejsze przystąpienie ZAK i Azotów Tarnów do tej spółki kończy przebiegający zgodnie z harmonogramem etap formalnego tworzenia podmiotu do przyszłego zakupu pakietu kontrolnego Anwilu.

źródło: ZAK
foto: ZAK S.A. – Transport, fot. Jerzy Kowalewski
Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner