fbpx
Strona głównaPozostałeZAK w Polskim Konsorcjum Chemicznym

ZAK w Polskim Konsorcjum Chemicznym

Zakłady Azotowe Kędzierzyn (ZAK) oraz Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach (Azoty Tarnów) przystąpiły do Polskiego Konsorcjum Chemicznego oraz zadeklarowały objęcie po 25 proc. udziałów we wcześniej podwyższonym kapitale tej spółki, pozostawiając 50 proc. w rękach Ciechu.

Jednocześnie Ciech, Azoty Tarnów, ZAK i PKCh podpisały Porozumienie Wspólników regulujące zasady współpracy stron w procesie przyszłego zakupu pakietu kontrolnego Anwilu.

W październiku ub. r. ZAK, Azoty Tarnów i Ciech podpisały list intencyjny w tej sprawie. Pierwszym z zamierzeń stron było utworzenie spółki celowej, reprezentującej sygnatariuszy listu w planowanej transakcji. Kolejnym krokiem było zarejestrowanie PKCh 23 grudnia ub.r. Dzisiejsze przystąpienie ZAK i Azotów Tarnów do tej spółki kończy przebiegający zgodnie z harmonogramem etap formalnego tworzenia podmiotu do przyszłego zakupu pakietu kontrolnego Anwilu.

źródło: ZAK
foto: ZAK S.A. – Transport, fot. Jerzy Kowalewski

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.