Zajęcia edukacyjne z Sumi Agro Poland

W ramach kampanii „Budujemy populację owadów zapylających®” Sumi Agro Poland zaprasza na zajęcia edukacyjne, które odbędą się 2 oraz 9 czerwca w szkołach rolniczych zlokalizowanych w Sichowie Dużym (woj. świętokrzyskie) oraz Jasieńcu (woj. mazowieckie).

Zajęcia edukacyjne są częścią V edycji kampanii „Budujemy populację owadów zapylających®”, która w tym sezonie dedykowana jest szczególnie młodemu pokoleniu rolników i ogrodników, ponieważ to właśnie oni w przyszłości decydować będą jakie środki używać w produkcji rolnej lub ogrodniczej i to od nich w dużej mierze będzie zależeć ochrona owadów zapylających.

– Specjalne lekcje dla uczniów szkół rolniczych w Sichowie Dużym i Jasieńcu będą poświęcone zagadnieniom związanym ze znaczeniem, ochroną i hodowlą owadów zapylających. Zaproszeni na zajęcia eksperci podzielą się informacjami o hodowli, biologii, zachowaniu i znaczeniu murarki ogrodowej – bohaterki kampanii „Budujemy populację owadów zapylających®” – informuje Lena Matławska z Sumi Agro Poland.

Źródło: Sumi Agro Poland