Zagrają dla zwierząt

Fundacja Centaurus w sobotę 7 maja pod hasłem ,,Gramy dla zwierząt’’ organizuje w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Sopocie i Zielonej Górze akcję , która ma na celu zainteresowanie Polaków problemem zwierząt.

Jak udało się nam ustalić 7 maja w godz. 12 do 18 w warszawskim Parku Sowińskiego oraz w krakowskim Muzeum Lotnictwa odbędą się pikniki, podczas których będzie można adoptować zwierzaka, przyjść z własnym pupilem i uzyskać poradę weterynarza lub behawiorysty. Będzie także można pobawić się rodzinnie, a pozostawione na pikniku pieniądze w całości trafią na pomoc dla zwierząt. Podczas pikników będzie prowadzona kwesta na rzecz zwierząt.

Wielkim finałem akcji będą koncerty, z których dochód także zostanie przeznaczony na rzecz pomocy dla zwierząt.

Fundacja Centaurus to ogólnopolska organizacja non-profit działająca od ponad dekady na rzecz zwierząt. To ocalone ponad 700 koni, kilkadziesiąt osiołków, kilkaset psów i kotów oraz wiele zwierząt gospodarskich. Przez cały okres działalności oprócz rzeczywistej pomocy w konkretnych przypadkach, fundacja prowadziła działania edukacyjne mające na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i dobrostan zwierząt. W związku z przypadającym w tym roku dziesięcioleciem działalności, a także chęcią edukowania coraz szerszego grona odbiorców, co bezpośrednio przełoży się na dobrostan zwierząt.