fbpx
Strona głównaPrawo i finanseDopłatyŻądania płatności złożyło 196,5 tys. małych gospodarstw 

Żądania płatności złożyło 196,5 tys. małych gospodarstw 

Termin przyjmowania żądań płatności dla małych gospodarstw upłynął 31 sierpnia. ARiMR zarejestrowała do tej pory ok. 196,5 tys. wniosków. Dokładna liczba wniosków będzie znana po zakończeniu rejestracji. 

To nie jest imponująca liczba biorąc pod uwagę fakt, że wg ostatniego Powszechnego Spisu Rolnego w Polsce działa 1 317,4 tys. gospodarstw, a 52,5% z nich to gospodarstwa do 5 ha (dane Eurostatu, patrz: PS WPR str. 71) – czyli 692 tys. gospodarstw w Polsce to gospodarstwa małe, mające nie więcej niż 5 ha, czyli te, którym przysługuje zryczałtowana płatność.

Mimo że płatność dla małych gospodarstw zastępuje takie płatności bezpośrednie: podstawowe wsparcie dochodów, płatność redystrybucyjną, płatność dla młodych rolników, wszystkie płatności związane z produkcją oraz płatności w ramach ekoschematów, skorzystało z niej niecałe 30% uprawnionych rolników. 

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]