Zaczepiany opryskiwacz polowy TechLander

Czterokołowce Yamaha zyskują na funkcjonalności dzięki szerokiej gamie maszyn, z którymi mogą współpracować. Od czasu pojawienia się na polskim rynku marki TechLander, należącej do Yamahy, pojazdy terenowe japońskiego producenta można śmiało zaliczyć do grupy ciągników.

Czterokołowce Yamaha zyskują na funkcjonalności dzięki szerokiej gamie maszyn, z którymi mogą współpracować. Od czasu pojawienia się na polskim rynku marki TechLander, należącej do Yamahy, pojazdy terenowe japońskiego producenta można śmiało zaliczyć do grupy ciągników. Osprzęt dodatkowy TechLander nadaje bowiem pojazdom ATV całkowicie inny charakter. A gama urządzeń współpracujących jest bardzo szeroka i dedykowana zarówno dla rolnictwa, jak i branży komunalnej, czy budowlanej. Pojawiają się w niej także coraz to nowe produkty.

Jednymi z najnowszych maszyn w gamie TechLandera są duże zaczepiane opryskiwacze, umożliwiające wydajną pracę na dużych powierzchniach. Czterystulitrowy zbiornik pozwala pomieścić taką ilość cieczy, która umożliwi oprysk nawet kilku hektarów – np. przy założeniu, że dawka cieczy roboczej na hektar oscyluje w zakresie 100-120 l/ha. A takie ilości na hektar są wszak stosowane m.in. przy opryskach roztworem glifosatu, np. w zwalczaniu samosiewów rzepaku.
Sercem układu w opryskiwaczu Techlander jest pompa Annovi&Reverberi AR503, która osiąga maksymalną wydajność 54 l/min. Jej napęd pochodzi od silnika spalinowego Briggs&Stratton o mocy 9 KM.

Belka opryskowa ma szerokość 6 m, jest składana i podzielona na 3 sekcje robocze. Możliwa jest jej regulacja pod względem wysokości – za pomocą ręcznego mechanizmu. Można powiedzieć, że konstrukcja opryskiwacza spełnia oczekiwania coraz bardziej świadomych użytkowników – rozpylacze rozmieszczone są na metalowym przewodzie wykonanym ze stali kwasoodpornej. W opryskiwaczu TechLander zastosowano także wysokojakościowe rozpylacze płaskostrumieniowe Lechler. Przy rozdzielaczu pochodzącym od firmy Arag znajduje się także dodatkowe wolne wyjście do podłączenia przewodu cieczy roboczej z lancą.

Cała konstrukcja opryskiwacza polowego TechLander umieszczona jest na ramowym podwoziu wyposażonym w koła o rozmiarze 23×8.5-12.6, które mają regulowaną szerokość rozstawu. Tak skonstruowany opryskiwacz ma długość 265 cm i szerokość 205 cm. Z mikrociągnikiem Yamaha sprzęgany jest za pomocą zaczepu kulowego o średnicy 50 mm. Choć masa własna urządzenia wynosi 300 kg, to nacisk na hak producent określił jako prawie 3-krotnie niższy (80 kg).
Zaczepiany opryskiwacz TechLander, umożliwiając wydajną pracę, doskonale sprawdzi się przy zabiegach ochrony roślin.
***
Yamaha Motor jest reprezentowana w kraju przez Yamaha Motor Middle Europe – Oddział w Polsce. Oddział oferuje na polskim rynku motocykle, skutery, pojazdy ATV, skutery śnieżne, wózki golfowe, generatory oraz sprzęt marine marki Yamaha.
Oddział w Polsce wprowadził również do sprzedaży własną markę profesjonalnego osprzętu rolniczego do pojazdów ATV – TechLander. Liczne urządzenia dodatkowe TechLander zaprojektowane specjalnie do mikrociągników Yamaha umożliwiają wykorzystanie ich w dziesiątkach różnych prac. Pojazdy ATV wyposażone w osprzęt TechLander stanowią pomoc w gospodarstwach rolnych, leśnych, sadach i pracach służb komunalnych.
Dodatkowe informacje o firmie dostępne są na stronach: www.yamaha-motor.pl oraz www.techlander.pl

Dodatkowych informacji udziela:

Aneta Sikora
4Green
tel. kom. +48 723 070 999
e-mail: aneta.sikora@4green.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności