Zaczepiany opryskiwacz KUHN METRIS

Już wkrótce oferta opryskiwaczy KUHN powiększy się o nowy model zaczepianego opryskiwacza polowego KUHN METRIS. Opryskiwacz po raz pierwszy został zaprezentowany w lutym na targach SIMA w Paryżu, a Polscy rolnicy będą mieli okazję zobaczyć ten model na tegorocznej wystawie AGRO SHOW w Bednarach.”””

Nowy model jest efektem rozwoju linii opryskiwaczy po zakupie fabryki BLANCHARD przez Grupę KUHN w listopadzie 2008 roku. Wyposażony w zbiornik o pojemności 4100 l oraz aluminiową belkę polową o szerokości (w zależności od oczekiwań klienta) od 18 do 36 m, METRIS ulokował się w ofercie pomiędzy modelami ATLANTIQUE/GRAND LARGE, a największym modelem OCEANIS. Opryskiwacz METRIS jest skierowany do gospodarstw rolnych prowadzących produkcję roślinną lub mieszaną.

Bogate wyposażenie seryjne
Opryskiwacz METRIS jest wyposażony w rozwiązania stosowane w innych modelach opryskiwaczy zaczepianych KUHN. Zbiornik poliestrowy 4100 l produkowany jest metodą wtryskiwania. Bardzo gładka wewnętrzna powierzchnia ścianek ułatwia mycie. Wewnętrzne przegrody ograniczają gwałtowne ruchy cieczy w zbiorniku, tym samym zapewniając maszynie dużą stabilność. Zbiornik na wodę do płukania o pojemności 450 l został umieszczony centralnie z tyłu maszyny. Taka pozycja poprawia rozłożenie ciężaru maszyny oraz umożliwia zastosowanie głębszego odpływu, pozwalającego zminimalizować pozostałości cieczy roboczej w zbiorniku. Maszyna ma bardzo kompaktową konstrukcję: odległość osi od ucha zaczepu wynosi 4.35 m, co zapewnia łatwiejsze manewrowanie maszyną, zapobiegające uszkodzeniom roślin na uwrociach. 4 modele aluminiowych belek polowych KUHN o szerokościach od 18 do 36 m pozwalają dostosować maszynę do każdego gospodarstwa. System stabilizacji belki polowej EQUILIBRA zapewnia pełną amortyzację 3D.

Innowacje ułatwiające wykonywanie oprysku
Zastosowany nowy panel zaworów zapewnia jeszcze większą wygodę obsługi. Belki polowe składają się, nie przekraczając szerokości opryskiwacza – belki do 24 m składane na 2 razy i belki do 36 m składane na 3 razy. Dzięki temu transport po drogach stał się jeszcze łatwiejszy.
Gumowe mocowania ramy nośnej (dyszel + podwozie) nie tylko spełniają rolę amortyzatorów, ale absorbują również wszelkie naprężenia podczas pracy. Ochrona konstrukcji maszyny zapewnia jej dłuższą żywotność.
Odwracalny dyszel pozwala na agregowanie z różnymi ciągnikami.

Precyzyjny oprysk i komfort obsługi
Opryskiwacz METRIS może być wyposażony w różne opcje w zależności od potrzeb klienta: kontrola oprysku w sekcjach GPS, automatyczne płukanie, automatycznie sterowaną skrętną oś, system H-MATIC (sterowanie wysokością belki polowej na uwrociach), itd.
Źródło: KUHN

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności