Zachodniopomorskie Smaki Regionów

Wyłonienie najlepszego produktu regionalnego i najlepszej potrawy to cel wojewódzkiego finału XI edycji konkursu Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów”. Impreza pod patronatem Marszalka Województwa odbędzie się w sobotę, 23 lipca br. w centrum Szczecina – na placu Orła Białego i w siedzibie Akademii Sztuki. Jury rozpocznie pracę o godz. 10.”

Konkurs Nasze kulinarne dziedzictwo – Smaki Regionów” rozgrywany jest dwuetapowo. Najpierw rozstrzygany jest na poziomie regionalnym, natomiast wielki finał centralny odbędzie się we wrześniu podczas poznańskich Targów Polagra Food.
Produkty regionalne startujące w sobotnim finale mogą się ubiegać o laury w następujących kategoriach: produkty pochodzenia zwierzęcego (w tym 4 podkategorie), produkty pochodzenia roślinnego (w tym 4 podkategorie), napoje regionalne i inne. Potrawy rywalizować natomiast będą o I, II i III miejsce.
Warto dodać, że tuż obok kulinarnych szranków trwać będzie Jarmark Jakubowy (22-25 lipca), gdzie na stoiskach również będzie można znaleźć coś smacznego.
Organizatorem etapu regionalnego jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego we współpracy z Zachodniopomorskim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, a organizatorem centralnego finału – Polska Izba Produktu Regionalnego i Lokalnego z Warszawy.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku z “Perłami” wróciły z Poznania: Irena Śmiałek za Kaziukowe serducha, Małgorzata i Piotr Kozłowscy, Gospodarstwo rolne “Ryby Lubie” zaPstrąga po rybacku (kategoria Produkty) oraz drużyna w składzie: Bolesław Sobolewski (właściciel restauracji) i Dariusz Majewski (szef kuchni) za Zupę księżnej Anny Jagiellonki na sandaczu (kategoria Potrawy).
“Smaki Regionów” maja już 10-letnią tradycję i stały się uznanym przedsięwzięciem promującym polskie produkty regionalne i lokalne. Dzięki konkursowi zidentyfikowano i opisano prawie 8000 z nich.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności