Zachodniopomorska Wieś Turystyczna

Wsie i sołectwa z regionu Pomorza Zachodniego już mogą się ubiegać o tytuł Zachodniopomorskiej Wsi Turystycznej”. 13 lipca br. Zarząd Województwa otworzył II edycję konkursu.”

Celem konkursu jest wypromowanie zachodniopomorskiej wsi jako miejsca wypoczynku, a także zmotywowanie jednostek turystycznych i agroturystycznych, zwłaszcza tych małych, do podnoszenia standardu usług i zakresu oferty. Wraz z rosnącym zainteresowaniem turystyką wiejską, rosną również wymagania i oczekiwania klientów. Funkcjonowanie w województwie obiektów o wysokim standardzie i bogatej ofercie turystycznej stanowi doskonały przykład dla innych i kształtuje korzystny wizerunek zarówno branży, jak i całego regionu.

Konkurs ma także zwrócić uwagę turystów na walory krajobrazu przyrodniczego i kulturowego regionu. Województwo zachodniopomorskie posiada duży potencjał dla rozwoju turystyki wiejskiej. Ma znaczne zasoby leśne, dużo jezior, plaże nadmorskie i wiele obszarów przyrodniczych prawnie chronionych. Na szlakach turystycznych można napotkać liczne zabytki architektury sakralnej oraz świeckiej, jak kościoły, pałace, dworki, zamki, muzea, stanowiska archeologiczne itp. Wiele z nich znajduje się na obszarach wiejskich, stanowiąc doskonałą atrakcję turystyczną.

I edycję konkursu podsumowano 9 maja br. Od tego czasu zaszczytnym tytułem Zachodniopomorskiej Wsi Turystycznej 2010″ po raz pierwszy chlubią się Przelewice (gmina Przelewice), Morzyczyn/Zieleniewo (gmina Kobylanka) oraz Trzęsacz (gmina Rewal).
Warto podkreślić, iż dzięki konkursowi przeprowadzona zostanie inwentaryzacja wsi województwa zachodniopomorskiego pod względem zagospodarowania turystycznego i atrakcji turystycznych.

Regulamin i formularze zgłoszeniowe dostępne są w serwisie internetowym Urzędu Marszałkowskiego: http://www.turystyka.wzp.pl/wtgp/turystyka/p-r-m-a-13044/aktualnosci.htm

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności