fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychZa tydzień rozpoczną się negocjacje w sprawie przedłużenia umowy zbożowej

Za tydzień rozpoczną się negocjacje w sprawie przedłużenia umowy zbożowej

Jak informuje serwis UkrAgroConsult powołujący się na słowa wiceministra infrastruktury Ukrainy Jurija Waskowa, za tydzień mają rozpocząć się negocjacje dotyczące przedłużenia “umowy zbożowej”, na mocy której funkcjonuje korytarz pozwalający na eksport ukraińskiego i rosyjskiego ziarna przez Morze Czarne.

– Negocjacje w sprawie rozbudowy korytarza zbożowego rozpoczną się za tydzień i wtedy poznamy stanowiska wszystkich stron. Myślę, że zwycięży zdrowy rozsądek i umowa zostanie przedłużona – powiedział Jurij Waskow.

Rosjanie już budują napięcie przed negocjacjami. Ostatnio stwierdzili, że przedłużenie umowy byłoby “niewłaściwe” ze względu na zachodnie sankcje, które zdaniem Kremla tworzą przeszkodę dla eksportu rosyjskich produktów rolno-spożywczych.

Ukraińcy zarzucają z kolei rosyjskim inspekcjom opieszałość; z ukraińskich portów odprawianych jest średnio zaledwie 2,5 frachtowca dziennie, a na przepłynięcie przez cieśninę Bosfor czekało ostatnio ponad 100 statków.

W negocjacjach dotyczących przedłużenia dotychczas funkcjonujących umów zbożowych brały udział Rosja, Ukraina, Turcja i ONZ.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.