fbpx
Strona głównaPrawo i finanseZa paliwo będziemy płacić coraz więcej

Za paliwo będziemy płacić coraz więcej

Za paliwo tak dużo nie płaciliśmy od stycznia ubiegłego roku. Podwyżki dotykają przede wszystkim cen oleju napędowego i LPG. I raczej w najbliższym czasie lepiej nie będzie…

Nie tak łatwo znaleźć już stację, na której za litr ON zapłacimy mniej niż 4,7 zł; w niektórych rejonach ceny sięgają już 4,8 zł/l. Ceny benzyny przekroczyły za to granicę 4,7 już niemal w całym kraju. Więcej zapłacimy również za LPG – ceny powyżej 2,4 zł/l przestają już dziwić.

– Te zmiany na stacjach w Polsce nie mogą być zaskoczeniem dla tych, którzy obserwują sytuację na rynku naftowym, bo tam właściwie od początku lutego nieprzerwanie notowania surowca pięły się w górę, ropa brent na giełdzie w Londynie kosztowała 61,5 dolara i była to najwyższa cena od stycznia ubiegłego roku, więc wróciliśmy do poziomów sprzed pandemii. W tej sytuacji krajowe rafinerie już od jakiegoś czasu systematycznie podnoszą ceny, a te zmiany powoli przenoszą się na stacje – mówi analityk rynku paliw, Grzegorz Maziak z portalu e-petrol.pl.

– Niestety, na najbliższe dni prognozy nie są zbyt korzystne dla tankujących, bo ze względu na sytuację międzynarodową te zwyżki będą kontynuowane – kończy niezbyt optymistycznie Grzegorz Maziak.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.