fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówZa oceanem nawozy mocno tanieją, w Polsce drożeją i... zaczyna ich brakować

Za oceanem nawozy mocno tanieją, w Polsce drożeją i… zaczyna ich brakować

Podczas gdy w naszym kraju ceny nawozów nieustannie rosną, a na dodatek pojawiają się sygnały o braku dostępności niektórych z nich, w USA w drugim tygodniu sierpnia doszło do dość znacznych obniżek cen.

Wg badań prowadzonych przez DTN, w skali miesiąca cena mocznika spadła o 6 proc. do 812 dolarów za tonę. Cena fosforanu amonu spadła o 5 proc. do 982 USD/t. Podobny spadek wystąpił w przypadku RSM-u 28, który kosztuje obecnie 578 USD/t.

Cena fosforanu diamonowego spadła poniżej poziomu 1000 USD za tonę po raz pierwszy od drugiego tygodnia marca 2022 r. W tamtym tygodniu jego cena wyniosła średnio 970 USD za tonę.

Tymczasem w naszym kraju coraz więcej mówi się o braku dostępności nawozów; problemy z zaopatrzeniem pojawiają się w przypadku nawozów zarówno azotowych jak i wieloskładnikowych, niekiedy trzeba przygotować się na długi czas oczekiwania. Ponadto ceny nadal są kosmiczne; cena saletry amonowej 34,4 N to obecnie 4305 zł/t. Siarczan amonu kosztuje 2510 zł/t, a RSM 32 wzrosła 4100 zł/t. Cena Saletrosanu 26 to 3990 złotych za tonę, a krystalicznego siarczanu amonu AS21 to 2580 zł/t.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.