fbpx

Za kilkanaście dni rusza “Modernizacja gospodarstw rolnych”

Od 9 listopada br. rolnicy mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. N

W ramach PROW 2007-2013 Agencja wprowadza w życie działanie zatytułowane Modernizacja gospodarstw rolnych”. Rolnicy, którzy chcą uzyskać dofinansowanie powinni osobiście złożyć wnioski w Oddziałach Regionalnych ARiMR. W ramach tego działania Agencja ma do rozdysponowania blisko 1,8 mld euro. W tym roku ARiMR planuje przyjąć od rolników 20 tys. wniosków.

Gospodarstwa rolne w Polsce są ciągle na etapie dostosowywania się do warunków funkcjonowania jednolitego rynku europejskiego. Dlatego koniecznym jest dofinansowywanie inwestycji w tych gospodarstwach, po to, żeby stały się one konkurencyjne na europejskim rynku. Środki, które Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na inwestycje rolnikom są przez nich wykorzystywane do modernizacji technicznej infrastruktury produkcyjnej – zakupu ciągników i maszyn, zmiany technologii produkcji, dostosowanie profilu produkcji, jego skali i jakości do potrzeb konsumentów, a także do poprawy bezpieczeństwa żywności, poprawy warunków utrzymania zwierząt, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna i osoba prawna, prowadząca działalność rolniczą w produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Ubiegający się o pomoc finansową muszą spełnić określone warunki. Jednym z nich jest realizacja inwestycji, która jest ekonomicznie uzasadniona.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.