fbpx
Strona głównaPozostałeZa kilkanaście dni rusza "Modernizacja gospodarstw rolnych"

Za kilkanaście dni rusza “Modernizacja gospodarstw rolnych”

Od 9 listopada br. rolnicy mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. N

W ramach PROW 2007-2013 Agencja wprowadza w życie działanie zatytułowane Modernizacja gospodarstw rolnych”. Rolnicy, którzy chcą uzyskać dofinansowanie powinni osobiście złożyć wnioski w Oddziałach Regionalnych ARiMR. W ramach tego działania Agencja ma do rozdysponowania blisko 1,8 mld euro. W tym roku ARiMR planuje przyjąć od rolników 20 tys. wniosków.

Gospodarstwa rolne w Polsce są ciągle na etapie dostosowywania się do warunków funkcjonowania jednolitego rynku europejskiego. Dlatego koniecznym jest dofinansowywanie inwestycji w tych gospodarstwach, po to, żeby stały się one konkurencyjne na europejskim rynku. Środki, które Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na inwestycje rolnikom są przez nich wykorzystywane do modernizacji technicznej infrastruktury produkcyjnej – zakupu ciągników i maszyn, zmiany technologii produkcji, dostosowanie profilu produkcji, jego skali i jakości do potrzeb konsumentów, a także do poprawy bezpieczeństwa żywności, poprawy warunków utrzymania zwierząt, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna i osoba prawna, prowadząca działalność rolniczą w produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Ubiegający się o pomoc finansową muszą spełnić określone warunki. Jednym z nich jest realizacja inwestycji, która jest ekonomicznie uzasadniona.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.