Za kilkanaście dni rusza “Modernizacja gospodarstw rolnych”

Od 9 listopada br. rolnicy mogą składać w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych. N

W ramach PROW 2007-2013 Agencja wprowadza w życie działanie zatytułowane Modernizacja gospodarstw rolnych”. Rolnicy, którzy chcą uzyskać dofinansowanie powinni osobiście złożyć wnioski w Oddziałach Regionalnych ARiMR. W ramach tego działania Agencja ma do rozdysponowania blisko 1,8 mld euro. W tym roku ARiMR planuje przyjąć od rolników 20 tys. wniosków.

Gospodarstwa rolne w Polsce są ciągle na etapie dostosowywania się do warunków funkcjonowania jednolitego rynku europejskiego. Dlatego koniecznym jest dofinansowywanie inwestycji w tych gospodarstwach, po to, żeby stały się one konkurencyjne na europejskim rynku. Środki, które Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przekazuje na inwestycje rolnikom są przez nich wykorzystywane do modernizacji technicznej infrastruktury produkcyjnej – zakupu ciągników i maszyn, zmiany technologii produkcji, dostosowanie profilu produkcji, jego skali i jakości do potrzeb konsumentów, a także do poprawy bezpieczeństwa żywności, poprawy warunków utrzymania zwierząt, ochrony środowiska i bezpieczeństwa pracy.

Z dofinansowania może skorzystać osoba fizyczna i osoba prawna, prowadząca działalność rolniczą w produkcji roślinnej lub zwierzęcej. Ubiegający się o pomoc finansową muszą spełnić określone warunki. Jednym z nich jest realizacja inwestycji, która jest ekonomicznie uzasadniona.

źródło: ARiMR
opr. MS, Wrp.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności