Za innowacje dla rolniczek

Pod hasłem „Rolniczki motorem innowacji i zielonego wzrostu w Unii Europejskiej” Komisja Kobiet Copa organizuje czwartą edycję europejskiej nagrody za innowacje dla rolniczek. Nagroda ta powstała, by uwidocznić centralną rolę kobiet zaangażowanych w rolnictwo na obszarach wiejskich, a także docenić wiele innowacyjnych metod stosowanych przez nie w rolnictwie i pozwalających na zróżnicowanie w całej UE. Projekty zgłaszane przez te kobiety ukazują ich zdolność do znajdowania nowych rozwiązań dla wyzwań pojawiających się na obszarach wiejskich.

Celem konkursu jest bowiem promocja ważnej roli, jaką kobiety odgrywają na obszarach wiejskich i identyfikacja innowacyjnych działań podejmowanych przez rolniczki, spełniających pewne kryteria.

O nagrodę mogą ubiegać się wszystkie rolniczki należące do organizacji członkowskich Copa. Przyznana będzie według takich kryteriów, jak miedzy innymi wykorzystanie innowacyjnej wiedzy fachowej, metod czy nowych technologii w danym sektorze lub na polu, transfer wiedzy oraz zrównoważoność innowacji, głównie w odniesieniu do gospodarki i środowiska i nowe metody komunikacji.

Nagroda zostanie wręczona między 10 a 14 października 2016 r., tuż przed Międzynarodowym Dniem Kobiet Wiejskich, obchodzonym 15 października.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności