Z pucharem ministra rolnictwa

W ubiegły weekend na Jasnej Górze odbyły się Dożynki Jasnogórskie z udziałem prezydenta  Andrzeja Dudy. Imprezie towarzyszyła XXV Krajowa Wystawa Rolnicza, na której czołowy polski producent maszyn rolniczych otrzymał Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi za rozrzutnik obornika Viking N272/3 przeznaczony do użytku w dużych gospodarstwach.


Maszyna ta, będąca nowym wyznacznikiem efektywności i pojemności, charakteryzuje się ładownością dochodzącą nawet do 14 ton oraz może jednocześnie transportować aż 13 m3 obornika. Profesjonalnego charakteru nadaje jej zawieszenie typu tandem, które oparte jest na resorach parabolicznych, słynących ze swojej niezawodności i długowieczności.

Technologia zastosowana w tym modelu pozwala na równomierne rozprowadzanie nawozu w obszarze od 8 do 12 metrów. Dodatkowo, za pomocą hydraulicznie regulowanej zasuwy tylnej można ustawiać dawki rozrzucanego materiału, co przekłada się na jakość i bezpieczeństwo. Rozwiązanie to zdobyło już uznanie wielu zadowolonych z użytkowania Vikinga gospodarzy.

Obecność na takiej imprezie oraz Puchar Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który za Vikinga N272/3 otrzymała nasza firma, to ogromny zaszczyt lecz również zobowiązanie. Zobowiązanie do dalszego dostarczania rolnikom najlepszych maszyn, tak aby polska myśl techniczna w rolnictwie znana była na całym świecie. Uważam, że kluczem do sukcesu naszej firmy, jest to, że rozmawiamy z naszymi klientami na temat ich potrzeb i oczekiwań w stosunku do wytwarzanych przez nas wyrobów. Wspólnie możemy osiągać coraz wspanialsze wyróżnienia i sięgać jeszcze wyżej – mówił przedstawiciel sokólskiej spółki – Janusz Kaźmierczak, , wiceprezes Metal – Fach

Tegoroczna Krajowa Wystawa Rolnicza była jubileuszową- organizowana jest już od 25 lat i jest jedną z największych przeglądów maszyn agrotechnicznych w kraju.

Źródło: Metal – Fach