Z prac Sejmowej Komisji Rolnictwa

  Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi 22 czerwca przyjęła opinię skierowaną do Prezesa Rady Ministrów Komisji w sprawie trudnej sytuacji na rynku mleka.

  Komisja, zwracając uwagę na spadek cen mleka w skupie oraz cen produktów mleczarskich na polskim rynku, podkreśla, że konieczne jest jak najszybsze podjęcie przez rząd interwencji w tej sprawie. Wspierając dotychczasowe działania rządu, zwraca się do Prezesa Rady Ministrów o przedstawienie komisarzowi Unii Europejskiej do Spraw Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Philowi Hoganowi, problemów zawartych w opinii.

  Komisja wnioskuje między innymi  o wprowadzenie dopłat eksportowych do produktów mlecznych, wykup w ramach transzy interwencyjnej 109 tys. ton mleka w proszku i 50 tys. ton masła po stałej cenie, z przeznaczeniem tych produktów na przetwórstwo oraz o  wprowadzenie rekompensat dla producentów mleka z budżetu Unii Europejskiej  w postaci wsparcia bezpośredniego.

  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
  Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
  Please enter your name here
  Please enter your comment!

  Polityka Prywatności