Z prac Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Sejmowa Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi 17 marca rozpatrzyła informacje Ministrów: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Sprawiedliwości na temat egzekucji komorniczych gospodarstw rolnych oraz prób rozwiązania problemu.

 
W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi ( choć sprawy komornicze nie znajdują się w jego kompetencjach, a Ministerstwa Sprawiedliwości) opracowano i przekazano Ministrowi Sprawiedliwości propozycję projektu rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości w sprawie określenia przedmiotów należących do rolnika prowadzącego gospodarstwo rolne, które nie podlegają egzekucji sądowej. Propozycja przewiduje wyłączenie spod egzekucji takich elementów wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i z tym związanej liczby zwierząt, które są niezbędne do kontynuowania działalności rolniczej, pomimo wszczętej egzekucji. 
 
Natomiast Minister Sprawiedliwości powołał zespół do opracowania projektu ustawy o komornikach sądowych oraz projektu ustawy o kosztach egzekucyjnych. W ramach prac zespołu przeanalizowana zostanie możliwość wprowadzenia zmian w przepisach Kodeksu postępowania cywilnego w zakresie postępowań egzekucyjnych przeciwko rolnikom oraz grupom producentów rolnych. W pracach zespołu planowany jest udział przedstawiciela MRiRW  w charakterze eksperta. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności