fbpx
Strona głównaWiadomościZ myślą o rolnikach poszkodowanych wyniku suszy

Z myślą o rolnikach poszkodowanych wyniku suszy

Komisja Europejska przyjęła 19 września derogacje dotyczące niektórych zasad zazieleniania. Odstępstwa te dotyczą szczególnych zasad zazieleniania upraw ozimych i międzyplonów. Decyzja KE rozszerza również przyznane wcześniej odstępstwo od gruntów ugorowanych na Belgię i Francję. Przepisy te mają zastosowanie z mocą wsteczną, a zainteresowane państwa członkowskie zostały o nich wcześniej poinformowane.

Jak podkreśla Phil Hogan, unijny komisarz do spraw rolnictwa przyznane odstępstwa są wyraźnym dowodem zaangażowania Komisji Europejskiej we wspieranie rolników dotkniętych skutkami tegorocznej suszy oraz w pomoc w zapobieganiu dalszym problemom związanym z paszami dla zwierząt w miesiącach zimowych.

Derogacje mają zastosowanie do państw członkowskich, które o to wystąpiły. W odniesieniu do odstępstwa od gruntów odłogowanych to : Belgia, Dania, Estonia, Francja, Łotwa, Litwa, Polska, Portugalia, Finlandia i Szwecja. Natomiast w odniesieniu do międzyplonów i roślin ozimych to: Belgia, Dania, Niemcy, Irlandia, Francja, Łotwa, Litwa, Niderlandy, Polska, Szwecja oraz Anglia i Szkocja.

Źródło: Komisja Europejska

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.