fbpx
Strona głównaSensacjeZ magazynów i maszyn spółdzielni rolniczej zostały zgliszcza. Duży pożar na Śląsku

Z magazynów i maszyn spółdzielni rolniczej zostały zgliszcza. Duży pożar na Śląsku

W śląskim Simoradzu doszczętnie spłonął w nocy z 13 na 14 marca duży budynek magazynowy, w którym znajdował się sprzęt rolniczy oraz baloty słomy.

Strażacy wezwani zostali na pomoc tuż przed północą. Pierwsze zastępy potwierdziły informację ze zgłoszenia o rozwiniętym pożarze budynku, ustalono też, że pali się należący do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, a dzierżawiony przez miejscową Rolniczą Spółdzielnię Produkcyjną budynek magazynowy, w którym znajduje się sprzęt rolniczy oraz baloty słomy.

Ogniem objęty był cały budynek. W kulminacyjnym momencie działań podawane było w sumie sześć prądów gaśniczych w natarciu na palący się obiekt oraz cztery prądy wodne w obronie – dwa na przylegający od południowej strony warsztat spawalniczy oraz dwa na sąsiadujący od strony północnej w odległości ok. 12 m budynek magazynowy. Po wstępnym przygaszeniu przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. Działania ratowniczo-gaśnicze utrudniał silny wiatr – informuje asp. Jakub Maciążek z KP PSP Cieszyn.

Na miejscu zdarzenia działało łącznie 19 zastępów PSP i OSP. Przyczyny pożaru wyjaśni policyjne dochodzenie. Informacji o szacunkowej wysokości strat nie podano.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.