Z korzyścią dla klientów

31 maja Bank BGŻ BNP Paribas i Sygma Bank Polska, dwa banki międzynarodowej Grupy BNP Paribas działające w Polsce, połączyły się tworząc jeden z najbardziej uniwersalnych banków na rynku. – Fuzja banków jest efektem realizacji planów połączenia wszystkich instytucji bankowych Grupy BNP Paribas działających w Polsce.

 – BGŻ BNP Paribas w obecnym kształcie jest jedną z najbardziej uniwersalnych instytucji bankowych w Polsce. Możemy teraz zaoferować kompleksową ofertę klientom z każdego segmentu: od pożyczek ratalnych, przez karty kredytowe, obsługę firm, korporacji, sektora rolnego, kończąc na private banking i bankowości inwestycyjnej. Jestem przekonany, że połączenie dwóch komplementarnych banków sprawi, że łatwiej nam będzie zyskiwać udziały w kolejnych obszarach rynku – mówi Tomasz Bogus, Prezes Zarządu Banku BGŻ BNP Paribas.

Dzięki połączeniu Bank BGŻ BNP Paribas stał się drugim największym wydawcą kart kredytowych w Polsce, z udziałem rynkowym na poziomie 13 proc. Jednocześnie udział w rynku pożyczek ratalnych wynosi 19 proc., co daje Bankowi trzecią pozycję na rynku.

Bank BGŻ BNP Paribas po połączeniu z Sygma Bankiem umocnił się na siódmej pozycji na rynku pod względem sumy bilansowej. Po połączeniu obsługuje 2,65 mln klientów, w całej Polsce ma blisko 500 oddziałów i 140 własnych punktów obsługi klienta. Współpracuje z ponad 10 tysiącami partnerów, takich jak sklepy wielkopowierzchniowe czy specjalistyczne, za pośrednictwem, których finansuje ratalne zakupy klientów.

Stworzyliśmy bank gotowy do dalszego wzrostu na wymagającym rynku. W naszej nowej strategii stawiamy sobie za cel zbudowanie banku w pełni zintegrowanego i osiągnięcie ponad 5 proc. udziału w rynku w perspektywie trzech lat. Chcemy także zwiększać efektywność i dać naszym akcjonariuszom solidny zwrot, przy ROE na poziomie ok. 10 proc. Połączenie z Sygma Bankiem bez wątpienia nam w tym pomoże – dodaje Tomasz Bogus.

Połączenie Sygma Banku i BGŻ BNP Paribas nie wymaga od klientów dotychczasowych banków żadnych działań. Umowy zawarte przez klientów z dotychczasowym Sygma Bankiem pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Numery rachunków bankowych nie ulegają zmianie, aktywne pozostają wszystkie karty i numery PIN. Z dniem połączenia prawnego na rynku bankowym marka Sygma Bank została zastąpiona marką BGŻ BNP Paribas.