fbpx
Strona głównaWiadomościZ inicjatywy samorządu – większy monitoring suszy

Z inicjatywy samorządu – większy monitoring suszy

W województwie lubuskim rolnicy odczuli najdotkliwiej skutki tegorocznej suszy.
Straty w uprawach sięgały nawet 90%, a rolnicy do dziś nie otrzymali dotacji na ich pokrycie. Aby zapobiec podobnym sytuacjom w kolejnych latach zarząd województwa podjął decyzję o zakupie sześciu urządzeń do monitorowania suszy.

– Umożliwią wstępne szacunki, które są potrzebne do wypłaty dotacji w szybszym tempie. Będą to rzeczywiste szacunki – mówi marszałek województwa lubuskiego Elżbieta Anna Polak.

Zdaniem zarządu województwa lubuskiego zwiększenie sieci punktów pomiarowych na terenie województwa lubuskiego, z których korzysta Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach sprawi, że wzrośnie dokładność oraz jakość prezentowanych wyników.

– Poprzez zakup tych urządzeń chcieliśmy pomóc rolnikom. Wszystko odbyło się w konsultacji z Instytutem i Lubuską Izą Rolniczą. Jesteśmy jedynym regionem w Polsce, które będzie całe zmonitorowane – dodaje wicemarszałek Stanisław Tomczyszyn.

Źródło: UMWL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.