fbpx

Aktualne ceny nawozów. Nieoficjalnie: prawdopodobnie będzie jeszcze drożej

Na chwilę obecną dostępność nawozów z Grupy Azoty jest bardzo dobra i raczej  ich nie zabraknie, o czym na wczorajszej konferencji prasowej informował wiceminister aktywów państwowych Karol Rabenda oraz prezes Grupy Azoty S.A. Tomasz Hinc. Jednak ich ceny mogą jeszcze wzrosnąć.

Jak poinformowano na konferencji, pomimo trudnych warunków, Grupa Azoty S.A. nie zaprzestała produkcji lub znacząco nie ograniczyła, tak jak inni europejscy producenci. Spółka rocznie produkuje około 5 mln ton nawozów. Wszyscy autoryzowani dystrybutorzy Grupy Azoty prowadzą sprzedaż nawozów na terenie całego kraju, w tym spółka dystrybucyjna Agrochem Puławy, należąca w 100 proc. do Grupy Azoty Puławy S.A.

Opublikowane cenniki prezentują się następująco:

Z dostępnością faktycznie nie ma obecnie problemu i nawozy są dostępne praktycznie od ręki. Jednakże, jak dowiedzieliśmy się od jednego z dystrybutorów, wynika to raczej z faktu, że na chwilę obecną rolnicy ich właściwie nie kupują. Ponadto, jak zdradził nam nasz informator, od 1 listopada br. ceny wzrosną o prawie 100 zł/t w stosunku do opublikowanego powyżej cennika. Czy tak będzie? Oby nie; za chwilę powinniśmy się przekonać.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

5 KOMENTARZE

  1. Niech windują te i tak kosmiczne ceny nawozów.To co wyprawiają z nawozami to już tylko usmiech na twarzy wywołuje, ludzie potencjalne straty z plonów wynikające z zaniechania nawożenia mogą być mniejsze niż ładowanie po 3 tysie netto/tona za biedną saletre.W przypadku rzepaku tona saletry wystarcza u mnie na około hektar uprawy a reszta?

    • Po nowym roku ceny nawozów pójdą na dół. Chyba , że jest więcej idiotów, którym,,udało się kupić saletrę po 3400zł” nie kupować zysk będzie niewiele mniejszy ale ryzyko utraty plonu o wiele mniejsze. Nie panikować!!!

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA




ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.