Z.Ch. POLICE z własnym zapleczem transportowym

Zakłady Chemiczne POLICE” SA – lider branży chemicznej w kraju – od dzisiaj posiadają własną organizację transportową wykorzystując przy tym port w Policach. Firma eksportuje prawie 50 proc. swoich produktów na rynki całego świata głównie drogą morską. N”

Do tej pory Z.Ch. POLICE” SA eksportowały swoje produkty bez zapewnienia zaplecza transportowego. W dniu dzisiejszym został załadowany czterema tysiącami ton kwasu siarkowego pierwszy statek, “M/T Amaranth”. Docelowy port znajduje się w Portugalii. “POLICE” zrealizowały tę usługę współpracując z lokalnym szczecińskim armatorem, firmą Unibaltic Ltd.

– Mamy olbrzymie zaplecze logistyczne przemawiające za wejściem na nowy rynek. Jest to między innymi zespół portów, na który składają się: port barkowy, morski i nabrzeże przeładunkowe. Możemy zatem świadczyć usługi nie tylko na rzecz własnych potrzeb. Przy niewielkich nakładach inwestycyjnych i modernizacjach, nasza infrastruktura, atrakcyjna lokalizacja geograficzna, a także fachowość i wiedza pracowników, pozwoli nam konkurować z niejedną firmą z branży logistycznej” – stwierdził Sławomir Winiarski Dyrektor Handlowy Z.Ch. “POLICE” SA.

Przejęcie organizowania usług transportowych pozwala uelastycznić działania logistyczne, skrócić czas obsługi statków i zwiększyć liczbę obsługiwanych jednostek w porcie. Jest to strategiczne przedsięwzięcie Z.Ch. “POLIC” S.A., biorąc pod uwagę fakt, że coraz większa grupa inwestorów lokuje swoje aktywa w polickim Infraparku.

opr. MS
Wrp.pl
źródło i foto: Z.Ch.Police””