fbpx
Strona głównaPozostałeZ. Ch. Police" podsumowały rok 2005"

Z. Ch. Police” podsumowały rok 2005″

Zysk netto za 2005 rok Zakładów Chemicznych Police” S.A. wyniósł ponad 87 mln zł. Tym wynikiem “Police” zamykają oficjalnie rok 2005. Spółka przedstawiła raport roczny, po badaniu biegłego rewidenta.”

W ocenie Zarządu Spółki wyniki finansowe osiągnięte w 2005 roku potwierdzają dobrą kondycję Spółki oraz jej silną pozycję ekonomiczną. Przychody w 2005 roku wyniosły 1 mld 744 mln 869 tys. złotych i były większe od uzyskanych w roku 2004 o ponad 38 milionów zł.

W 2005 roku Police” sprzedały ponad 1,5 mln ton nawozów wieloskładnikowych, co odpowiada planowanym wielkościom rocznym. Sprzedaż bieli tytanowej osiągnęła 41,2 tys. ton i była wyższa o ok. 2% niż w 2004 roku. Sprzedaż amoniaku wyniosła prawie 210 tys. ton i nieznacznie przekroczyła wartości planowane.

– Podsumowując dwanaście miesięcy ubiegłego roku trzeba podkreślić, że rok 2005 był nie tylko bardzo dobrym, co potwierdzają wyniki ekonomiczne, ale przede wszystkim przełomowym rokiem dla naszej Spółki – powiedział Mirosław Bachórski Prezes Zarządu Z. Ch. “Police” S.A. Zdaniem prezesa “Polic” najważniejszymi wydarzeniami mającymi miejsce w poprzednim roku było wejście Spółki na Giełdę Papierów Wartościowych, uruchomienie procesu podziału akcji pracowniczych oraz rozpoczęcie programu inwestycyjnego.

Spółka zapowiada dywidendę dla akcjonariuszy. Zarząd proponuje, aby wyniosła ona 0.17 zł na każdą akcję.
– Proponowana kwota dywidendy jest zgodna z wcześniejszymi zapowiedziami Zarządu Spółki i deklaracjami złożonymi inwestorom o przeznaczeniu na dywidendę do 15% zysku. Pamiętajmy jednak, że jesteśmy w okresie wielkich inwestycji, więc znaczna część zysku powinna więc zostać przeznaczona właśnie na ich realizację – podkreśla prezes Spółki.


Opr. MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.