fbpx

Yara wyłącza ponad połowę produkcji amoniaku

Yara, norweski gigant nawozowy zmniejsza wielkość produkcji amoniaku o ponad połowę. Powodem rekordowo wysokie ceny gazu w Europie.

Yara zmniejsza produkcję amoniaku w Europie o ok. 65 proc. W ten sposób firma ograniczy roczne zdolności produkcyjne (w Europie) odpowiadające 3,1 mln ton amoniaku i 4,0 mln ton produktów gotowych (1,8 mln ton mocznika, 1,9 mln ton azotanów i 0,3 mln ton NPK).

Yara  informuje w komunikacie, że powodem decyzji są wysokie ceny gazu ziemnego. Firma w miarę możliwości będzie korzystać ze swojego globalnego systemu pozyskiwania surowców i produkcji, aby zoptymalizować działania, sprostać zapotrzebowaniu klientów oraz w miarę możliwości kontynuować produkcję azotanów przy użyciu importowanego amoniaku.

Wysokie ceny gazu ziemnego spowodowały, że na taki ruch w bieżącym tygodniu zdecydowały się polskie spółki. Produkcję nawozów ograniczyły Grupa Azoty i Anwil.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner