fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówYara wyłącza ponad połowę produkcji amoniaku

Yara wyłącza ponad połowę produkcji amoniaku

Yara, norweski gigant nawozowy zmniejsza wielkość produkcji amoniaku o ponad połowę. Powodem rekordowo wysokie ceny gazu w Europie.

Yara zmniejsza produkcję amoniaku w Europie o ok. 65 proc. W ten sposób firma ograniczy roczne zdolności produkcyjne (w Europie) odpowiadające 3,1 mln ton amoniaku i 4,0 mln ton produktów gotowych (1,8 mln ton mocznika, 1,9 mln ton azotanów i 0,3 mln ton NPK).

Yara  informuje w komunikacie, że powodem decyzji są wysokie ceny gazu ziemnego. Firma w miarę możliwości będzie korzystać ze swojego globalnego systemu pozyskiwania surowców i produkcji, aby zoptymalizować działania, sprostać zapotrzebowaniu klientów oraz w miarę możliwości kontynuować produkcję azotanów przy użyciu importowanego amoniaku.

Wysokie ceny gazu ziemnego spowodowały, że na taki ruch w bieżącym tygodniu zdecydowały się polskie spółki. Produkcję nawozów ograniczyły Grupa Azoty i Anwil.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.