fbpx

Yara przyłącza się do sankcji nałożonych na Rosję

Yara wstrzymała wszelkie zaopatrzenie u dostawców powiązanych z rosyjskimi podmiotami i osobami objętymi sankcjami.

Yara analizuje obecnie szczegółowy zakres i wpływ sankcji. Ponadto Yara wykorzysta swój globalny system produkcyjny w celu utrzymania dostaw dla klientów i zapewnienia ciągłości łańcuchów dostaw żywności.

Dwa dni wcześniej firma poinformowała, że na skutek rekordowo wysokich cen gazu ziemnego w Europie tymczasowo ogranicza produkcję amoniaku i mocznika w europejskich zakładach do poziomu ok. 45% mocy produkcyjnych. Wskazując, że będzie nadal monitorować sytuację i w miarę możliwości wykorzystywać swój globalny system produkcyjny, aby utrzymać zaopatrzenie klientów i zapewnić ciągłość łańcuchów dostaw żywności, ale w razie potrzeby będzie ograniczać produkcję ze względu na trudne warunki rynkowe.

Koncern powtarza swoje zaniepokojenie globalnym bezpieczeństwem żywnościowym i wzywa do działań w celu ochrony łańcuchów dostaw żywności i zmniejszenia zależności od Rosji.

McHale - baner - kwiecień 2024
Axial Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.