fbpx
Strona głównaUprawaNawożenieYara przyłącza się do sankcji nałożonych na Rosję

Yara przyłącza się do sankcji nałożonych na Rosję

Yara wstrzymała wszelkie zaopatrzenie u dostawców powiązanych z rosyjskimi podmiotami i osobami objętymi sankcjami.

Yara analizuje obecnie szczegółowy zakres i wpływ sankcji. Ponadto Yara wykorzysta swój globalny system produkcyjny w celu utrzymania dostaw dla klientów i zapewnienia ciągłości łańcuchów dostaw żywności.

Dwa dni wcześniej firma poinformowała, że na skutek rekordowo wysokich cen gazu ziemnego w Europie tymczasowo ogranicza produkcję amoniaku i mocznika w europejskich zakładach do poziomu ok. 45% mocy produkcyjnych. Wskazując, że będzie nadal monitorować sytuację i w miarę możliwości wykorzystywać swój globalny system produkcyjny, aby utrzymać zaopatrzenie klientów i zapewnić ciągłość łańcuchów dostaw żywności, ale w razie potrzeby będzie ograniczać produkcję ze względu na trudne warunki rynkowe.

Koncern powtarza swoje zaniepokojenie globalnym bezpieczeństwem żywnościowym i wzywa do działań w celu ochrony łańcuchów dostaw żywności i zmniejszenia zależności od Rosji.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.