XXIV Targi Rolne w Barzkowicach

W miniony weekend 09 – 11.09.2011 r. w Barzkowicach odbyły się Targi Rolne Agro Pomerania 2011. Organizatorem wystawy był Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. W tym roku, podobnie jak w roku ubiegłym, zaprezentowało się 900 podmiotów.

Największym zainteresowaniem cieszyła się wystawa i pokaz polowy ciągników i maszyn rolniczych takich firm jak John Deere, New Holland, Massey Ferguson,Claas, Case. Zwiedzający mogli obejrzeć też wystawę koni, bydła mlecznego, królików, ptaków hodowlanych ozdobnych oraz pokaz psów myśliwskich. Rolnicy mogli zasięgnąć informacji na temat środków ochrony roślin i nawozów dostępnych na polskim rynku. Zachodniopomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego wystawił kolekcję kwiatów jesiennych z własnego ogrodu, które można było zakupić.

Targi rolnicze w Barzkowicach to nie tylko wystawa sprzętu rolniczego i zwierząt, to również promowanie swoich gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych. Ciekawą ekspozycję zaprezentowała firma ENECO Sp. z o.o. Poznań, propagująca energię odnawialną z biomasy. Barzkowicka impreza to świetna okazja do nawiązywania nowych kontaktów z innymi przedsiębiorcami, możliwość uzyskania informacji o nowych technologiach w rolnictwie i nowych systemach hodowli zwierząt.
Tegoroczne Targi Rolne odwiedziło 130 tys. osób, czyli o 10 tys. więcej niż w roku 2010. Bez wątpienia wpływ na wyższą frekwencję miała piękna słoneczna pogoda, która zachęciła do przyjazdu.
Zawiodła niestety organizacja. Jak co roku na wjazd do Barzkowic trzeba było czekać w kilometrowych kolejkach. Porządku przy tak dużym natężeniu ruchu nie była w stanie zapewnić nawet Policja. Kolejnym mankamentem był system przepustek wydawanych przez organizatora. Trzy rodzaje przepustek wydanych uczestnikom i zwiedzającym nie zapewniły ładu, a wprowadziły jedynie ogromne nieporozumienia z obsługą bram wjazdowych. System ten wymaga poprawy, a obsługa targów szkolenia i wiedzy na temat intencji organizatora. Wystawcy i rolnicy narzekali na formułę targów, które z roku na rok stają się bardziej jarmarkiem niż targami rolnymi. Niezliczona ilość straganów z odzieżą, lodami, watą cukrową i gwizdkami, jak mówią rolnicy – rozwadnia cel wystawy, która bądź co bądź w nazwie zawiera przymiotnik rolny.
Jak co roku nagrodzono kilku wystawców oraz wyróżniono wiele firm, Nagrodę Ministra Rolnictwa – GRAND PRIX otrzymała firma FOSFAN Fabryka Zieleni SA Szczecin.

NAJLEPSZY WYRÓB NA TARGACH
I miejsce
– BKF MYJNIE BEZDOTYKOWE Sp. z o.o. Szczecin Dołuje – za stacjonarne myjki wysokociśnieniowe BKF STABO
II miejsce – ALDOM Technika Grzewcza i Ciepłownictwo Stargard Szczeciński – za automatyczny kocioł RETO DUO 15 KW.
III miejsce – ASPROD Sp. z o.o. Kliniska Wielkie – za Chleb gospodarczy” i “Buchty ze śliwką”
NAJLEPSZA REKLAMA TOWARÓW, USŁUG I TECHNOLOGII
I miejsce
– Andreas STIHL Sp. z o.o. Tarnowo Podgórne
II miejsce – MT AGRO Stara Dąbrowa
III miejsce – MIHG Polska Sp. z o.o. Płoty

Patron Honorowy wystawy przyznał nagrodę Dyrektora Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach Firmie BHS Goleniów dla najlepszego wystawcy, który zaprezentował się podczas XXIV Targów Rolnych Agro Pomerania 2011. Firma ta jako jedna z dwóch, zaprezentowała pokaz polowy.
Który raz uczestniczyliście Państwo na Targach Rolnych w Barzkowicach?
Pan Damian Janicki
Już siedemnasty raz, ale po raz pierwszy zostaliśmy nagrodzeni.
Jakie maszyny rolnicze zaprezentowaliście na pokazie polowym?
DJ
Jednym z nich był ciągnik rolniczy naszego partnera handlowego UNIA GROUP.
Ciągnik New Holland T7070 Auto Command z bezstopniową skrzynią biegów o mocy 224 KM pracował z maszyną CROSS L o szerokości roboczej 3 m do 30 cm uprawy. Pokazaliśmy też nasz ciągnik New Holland TM 165 o mocy 165 KM, który pracował z siewnikiem zawieszanym UNII GROUP – Focus Drive.
Czy firmy biorące udział w wystawach i pokazach zyskują nowych klientów, czy jest to dla Was dobra forma promocji?
DJ
Nie zawsze są to potencjalni klienci, ale kilku zdobywamy, raczej mamy stałą grupę klientów. Na rynku rolniczym jest duża konkurencja, więc żeby firma utrzymała się, musi być widoczna, promować swój produkt na targach, brać w nich udział.
Jesteście Państwo zadowoleni z udziału w Targach Rolnych?
DJ
Tak, jak najbardziej, chociażby ze względu na docenienie naszej firmy. Organizatorzy również nie zawiedli, jedynie mieliśmy małe problemy z wjazdem, za rok ponownie weźmiemy udział w pokazach, zainteresowanych zapraszamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności