XXI Dzień Świętokrzyskiej Truskawki

Gmina Bieliny słynie w Świętokrzyskiem z uprawy truskawek. Poletka z tymi smacznymi owocami znajdują się prawie w każdej zagrodzie i dziś, jak podkreślają włodarze gminy, trudno wyobrazić sobie współczesny krajobraz ich małej ojczyzny bez uroczych poletek z równiutkimi rzędami posadzonych truskawek, które cieszą oko, gdy dojrzeją w sprzyjającym mikroklimacie gminy.

Dlatego nikogo nie powinien dziwić fakt, że właśnie w Bielinach już od lat organizowany jest Dzień Świętokrzyskiej Truskawki. W tym roku święto to odbędzie się 3 czerwca w na stadionie w Bielinach. Organizatorzy (Gmina Bieliny i Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego)  zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by zapewnić szeroki wachlarz atrakcji. Każdy będzie mógł spędzić wolny czas w sposób ciekawy i efektowny.

Podczas XXI Dnia Świętokrzyskiej Truskawki zaprezentują się najsmaczniejsze desery z udziałem owoców uprawianych w regionie świętokrzyskim. Spośród zgłoszonych deserów jury konkursu wybierze najlepsze, które zostaną nagrodzone wspaniałymi nagrodami.

W ramach programu artystycznego wystąpią rodzime zespoły ludowe oraz młode talenty z gminy Bieliny. W godzinach wieczornych wystąpi zespół Kindżał, zaś gwiazdą tegorocznego święta będzie formacja „Extazy”.

Odbędzie się również spotkanie warsztatowe dotyczące uprawy i pielęgnacji truskawek pn. „Innowacyjne rozwiązania w technologii produkcji owoców miękkich”. Do udziału w tym  spotkaniu organizatorzy zapraszają wszystkich rolników oraz osoby zainteresowane uprawą, sprzedażą lub przetwórstwem owoców miękkich.

Źródło: Gmina Bieliny