XX Jubileuszowe Targi Mleczarskie “MLEKO – EXPO 2011”

W dniach 17-19 listopada 2011r. w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbywają się XX Jubileuszowe Targi Mleczarskie MLEKO-EXPO 2011″ pod hasłem “MLEKO – FENOMEN NATURY”. Targi organizowane są przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny. Honorowy patronat objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marek Sawicki.”

Podczas uroczystego otwarcia Targów zostały wręczone nagrody i puchary ufundowane przez instytucje państwowe i organizacje pozarządowe, między innymi:

Odznaczenia Agencji Rynku Rolnego dla 10 największych spółdzielczych eksporterów artykułów mleczarskich w 2010r. wyłonionych w rankingu KZSM Zw. Rew. otrzymały:

1.Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem
2.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku
3.Spółdzielnia Mleczarska w Łapach
4.Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego w Białymstoku
5.Spółdzielnia Mleczarska Spomlek w Radzyniu Podlaskim
6.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie
7.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku
8.Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu
9.Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach
10.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowej

Odznaczenia Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dla 10 spółdzielni z “Listy Największych i Najlepszych Spółdzielni Mleczarskich 2010r.” wyłonionych z rankingu opracowanego przez KZSM Zw. Rew. otrzymały:

1.Spółdzielnia Mleczarska “Mlekovita” w Wysokiem Mazowieckiem
2.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Giżycku
3.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Sierpcu
4.Moniecka Spółdzielnia Mleczarska w Mońkach
5.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowej
6.Spółdzielnia Mleczarska w Gostyniu
7.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu
8.Spółdzielnia Mleczarska RYKI w Ry
9.Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Kole
10.”Cuiavia” Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu

Drugi dzień targów tj. 18 listopada, odbywa się pod hasłem “Dzień Deserów i Smakołyków” przygotowanych na bazie produktów mlecznych. Zwiedzający wybiorą “Deserowy i Smakołykowy Hit” spośród produktów prezentowanych przez wystawców. Wybrane produkty zostaną uhonorowane nagrodami.

Organizatorzy pomyśleli o najmłodszych uczestnikach. W ostatnim dniu Targów odbędzie się konkurs plastyczny dla dzieci oraz malowanie buzi w kolory i wzory “mleczne”. Zgromadzona publiczność będzie mogła również podziwiać pokaz dekorowania potraw.

Na zakończenie Targów wręczone zostaną puchary dla największych dostawców mleka w konkursie “Mleczne Mistrzostwa Polski”. Ogłoszone będą wyniki konkursów na “Super Produkt 2011” i “Wysoką Jakość Wyrobów Mleczarskich”. Puchar dla rekomendowanej przez jury spółdzielni mleczarskiej wręczy Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z okazji Jubileuszu zostanie wybrany “Mleczny Producent Dwudziestolecia”.

Następne Targi odbędą się 15-17 listopada 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności