fbpx
Strona głównaWiadomościXVII edycja targów Opolagra

XVII edycja targów Opolagra

Już w dniach 10-12 czerwca po 3 letniej przerwie powracaj największe targi w południowej Polsce. Ostatnia wystawa odbyła się w Kamieniu Śląskim w 2019 roku, podczas której wystawiało się 400 wystawców, a liczba odwiedzających przekroczyła 43 tys. osób.

Podczas tegorocznych targów zwiedzający mają możliwość obejrzeć maszyny wystawiane przez wystawców, ale również zobaczyć ich pracę w polu podczas pokazów.

Opolagra to nie tylko technika rolnicza. W tym roku będzie można również zobaczyć ring, na którym zostanie zaprezentowanych 100 sztuk bydła mlecznego i mięsnego.

Już pierwszego dnia podczas targów będzie można zapoznać się z rozwiązaniami uniwersalnej platformy cyfrowej 365FarmNet służącej redukcji kosztów produkcji rolniczej i troski o środowisko przyrodnicze gleby. Wykład przedstawi firma 365 FarmNet, AGROCOM POLSKA.

Dr inż. Stanisław Minta z UP Wrocław oraz dr inż. Jerzy Koronczok  z firmy Agrocom Polska przedstawią innowacyjne systemy sterowania obiegiem wody na obiektach melioracyjnych – INOMEL

Rolnicy borykający się ze szkodami łowieckimi będą mogli zapoznać się z prezentacją wspierającą szacowanie szkód łowieckich metodami niskopułapowymi UAV. System SCDI., które zaprezentuje dr inż. Jerzy Koronczok z firmy Agrocom Polska.

Natomiast w sobotę, odwiedzający oprócz pokazów maszyn w polu będą mogli wysłuchać informacji związanej z Rolnictwo 4.0, którą poprowadzi dr Jacek Skudlarski z SGGW

Również w namiocie konferencyjnym firma John Deere opowie o rolnictwie precyzyjnym i przedstawi wykład pt.’  Dobra kiszonka zaczyna się od maszyny „

Ostatniego dnia targów będzie można zapoznać się podczas pokazów firm Suchy Sp.J. / Grasdorf Sp. z o.o., 365FarmNet o ważności ciśnienia roboczego w oponach rolniczych.   W namiocie konferencyjnym będą wykłady na temat – „Czy należy się już obawiać
występowania drugiego pokolenia Omacnicy Prosowianki w kukurydzy? Monitoring i zwalczanie metodami biologicznymi”. Prezentacje poprowadzą Annemarie von Kap-herr, Paweł Domeracki (BIOCARE GmbH), Aleksandra Cieniawska (Agrocom Polska)

Podczas trzydniowego trwania targów, zwiedzający będą mogli brać udział w licznych konkursach i atrakcjach przygotowanych przez organizatorów i wystawców.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.