XVI Dzień Otwarty IO – musisz tam być!

Zapraszamy do udziału w największej imprezie plenerowej organizowanej w ramach XVI Dnia Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa. 6 czerwca 2013 roku swoje podwoje otworzy Sad Doświadczalny IO w Dąbrowicach, a 18 lipca 2013 roku pracownicy naukowi będą czekać na Państwa na Polach Doświadczalnych upraw warzywnych w Skierniewicach.

Celem najbliższego spotkania spotkania, 6 czerwca, jest prezentacja i popularyzacja doświadczeń prowadzonych w Sadzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach i na plantacjach roślin jagodowych oraz z nowościami technologicznymi, odmianowymi oraz wdrożeniami nowoczesnych metod efektywnej produkcji i aktualnych prac badawczych z zakresu sadownictwa.
Program lipcowego spotkania na Polach Doświadczalnych upraw warzywnych obejmuje, jak zawsze, trzy główne nurty: prezentację badań w zakresie ochrony roślin warzywnych przed chorobami; doświadczenia prowadzone w szklarniach i na mikropoletkach oraz polach doświadczalnych Instytutu (monitoring i zwalczanie chorób i szkodników oraz walka z chwastami), oraz prace na certyfikowanym polu ekologicznym.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz wydawnictw oraz panorama firm z branży sadowniczej.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatora i własnym!
 

Ważne! Przyjedź na koszt Instytutu!

Instytut Ogrodnictwa zapewnia dofinansowanie dojazdu grupom zorganizowanym na spotkanie 18 lipca 2013 roku na Polach Doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa upraw warzywnych w Skierniewicach. Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się do swoich regionalnych Centrów Doradztwa Rolniczego. Informacje można uzyskać też w Zakładzie Upowszechniania Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach oraz na naszym portalu www.wrp.pl
Ewa Grabowska