XVI Dzień Otwarty Instytutu Ogrodnictwa

Instytut Ogrodnictwa serdecznie zaprasza do udziału w największej imprezie plenerowej organizowanej w ramach XVI Dnia Otwartych Drzwi Instytutu Ogrodnictwa. 6 czerwca 2013 roku swoje podwoje otworzy Sad Doświadczalny Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach a 18 lipca 2013 roku pracownicy naukowi będą czekać na Państwa na Polach Doświadczalnych Instytutu Ogrodnictwa upraw warzywnych w Skierniewicach.

Celem najbliższego spotkania spotkania, 6 czerwca, jest prezentacja i popularyzacja doświadczeń prowadzonych w Sadzie Doświadczalnym Instytutu Ogrodnictwa w Dąbrowicach i na plantacjach roślin jagodowych oraz zapoznanie przybyłych uczestników z nowościami technologicznymi, odmianowymi oraz wdrożeniami nowoczesnych metod efektywnej produkcji i aktualnych prac badawczych z zakresu sadownictwa.
W programie przewidziano zwiedzanie doświadczeń w grupach tematycznych, przegląd kwater gatunkowych, konsultacje i poradnictwo indywidualne prowadzone przez pracowników naukowych Instytutu Ogrodnictwa, prezentację najważniejszych kierunków badań prowadzonych w zakładach naukowych Instytutu oraz realizowanych projektów badawczych w IO.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie kiermasz wydawnictw oraz panorama firm z branży sadowniczej.
Udział w imprezie jest bezpłatny. Serdecznie zapraszamy.
(mat)