XII Konferencje firmy DuPont

Jeszcze niedawno wszelkie zmiany w technologiach produkcji rolniczej zachodziły stosunkowo wolno. Wprowadzanie nowości trwało zazwyczaj kilka sezonów. Obecnie postęp i rozwój w rolnictwie zachodzi równie dynamicznie jak w innych dziedzinach. Producenci muszą spełniać szereg wymogów administracyjno-prawnych, które zmieniają się praktycznie w każdym sezonie. W sytuacji coraz łatwiejszej komunikacji, często trudno sprostać wymogom kontrahentów i utrzymać się na trudnym i konkurencyjnym rynku rolnym.

Podnoszenie własnych kwalifikacji oraz znajomość najnowszych rozwiązań i tak zwanych innowacyjnych technologii, jakie są wprowadzane we współczesnym rolnictwie jest zatem jednym z podstawowych warunków zapewnienia sobie stabilnej pozycji ekonomicznej.
Jedną z najlepszych i najłatwiejszych możliwości pozyskania aktualnych informacji na temat wdrożeń najnowszych innowacyjnych technologii w produkcji roślinnej są Krajowe Konferencje firmy DuPont.
Jak wskazują dane z lat ubiegłych, Konferencje cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem ze strony producentów rolnych a liczba uczestników z roku na rok systematycznie wzrasta. Z tego powodu w tym roku będą one zorganizowane już w 13 miejscach na terenie kraju.
W nadchodzącym sezonie 2011, podobnie jak w roku ubiegłym, Konferencje rozpoczną się w dniu 18 stycznia, w Opolu.
Głównym celem Konferencji jest przekazanie uczestnikom kompleksowej wiedzy z zakresu szeroko pojętego agrobiznesu i problemów związanych z rynkiem rolnym. Drugą ważną część każdej konferencji stanowią najnowsze informacje o aktualnych osiągnięciach naukowych dla rolnictwa i możliwościach wdrażania postępu w konkretnych warunkach każdego regionu. Jak zawsze, w programie uwzględnione są również aspekty z zakresu technologii uprawy najważniejszych gatunków roślin, tj. zbóż, kukurydzy, rzepaku, ziemniaka i buraka cukrowego. W zakresie doskonalenia technologii produkcji roślinnej omawiane są najnowsze proponowane rozwiązania z zakresu ochrony roślin, a także inne elementy agrotechniki jak nasiennictwo, czy planowanie nawożenia.
W 2011 roku wejdą w życie przepisy Systemu Wzajemnej Zgodności (tzw. Cross – Compliance) w obszarze B, który obejmuje między innymi zdrowotność roślin. Dlatego też zagadnienia z tego zakresu będą jednym z ważniejszych tematów Konferencji 2011.
Pracownicy firmy DuPont przedstawią wyniki stosowania w praktyce i w doświadczeniach, zalecanych programów ochrony najważniejszych gatunków uprawnych, oraz informacje o nowych środkach DuPont, które będą wprowadzone na rynek w 2011 roku, jak i latach następnych.
Ponadto, jak co roku, ważne informacje przekażą naukowcy z niezależnych ośrodków badawczych, a także przedstawiciele firm agrobiznesowych, takich jak Przedsiębiorstwo Produkcyjno Consultingowe ADOB Sp. z o.o. Sp. komandytowa z siedzibą w Poznaniu oraz Keytrade Polska Sp. z o.o.
Podczas Konferencji przewidziany jest też udział związków i federacji producentów. Umożliwi to nie tylko zapoznanie się z bieżącymi problemami, ale także stworzy okazję do kuluarowych spotkań i dyskusji.
Wśród uczestników będą rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Główne tematy konferencji:
System Wzajemnej Zgodności – zasady wprowadzania i kontroli od roku 2011 w obszarze B – zdrowotność roślin.
Technologia SX – efekty stosowania w praktyce herbicydów zbożowych DuPont, z grupy SX.
Technologia ochrony pszenicy ozimej przed chorobami z wykorzystaniem fungicydów – Wirtuoz® 520 EC i Reveller® 280 SC.
Programy ochrony fungicydowej w pszenżycie i jęczmieniu.
Nowe fungicydy DuPont dostępne od 2011 r.
Kompleksowe zwalczanie chwastów w kukurydzy – nowe rozwiązania z zastosowaniem nowego środka Hector® MAX 66,5 WG.
Technologia nawożenia dolistnego zbóż i rzepaku – współczesne spojrzenie firmy ADOB.
Nowe odmiany firmy Pioneer.
Oferta firmy ADOB
Obecna sytuacja na rynkach rolnych w Polsce, Europie i Świecie, oraz perspektywy rozwoju w latach 2011-2012.
Wystąpienia przedstawicieli federacji i zrzeszeń producentów rolnych.

Plan konferencji

Data

Miasto

Miejsce Konferencji

18.01.2011

Opole

Filharmonia

19.01.2011

Katowice

Dom Lekarza

20.01.2011

Przemyśl

Hotel Gromada

21.01.2011

Lublin

Teatr Muzyczny

25.01.2011

Wrocław

Uniwersytet Przyrodniczy

26.01.2011

Zielona Góra

Multikino

27.01.2011

Poznań

Kinepolis

28.01.2011

Włocławek

Multikino

01.02.2011

Stargard Szczeciński

MOK Kino

02.02.2011

Koszalin

Multikino

03.02.2011

Elbląg

Multikino

04.02.2011

Bydgoszcz

Multikino

08.02.2011

Mikołajki

Gołębiewski

Warunkiem wzięcia udziału w Konferencji jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który jest dostępny na stronie internetowej: www.dupont.pl. Zamieszczone są tam również wszelkie dodatkowe informacje. Ponadto we wszystkich sprawach związanych z udziałem w Konferencji można kontaktować się telefonicznie z przedstawicielem firmy DuPont, panią Anną Durko, pod numerem: 0-22320 09 15.
Już teraz serdecznie zapraszamy.
Jacek Czernichowski
Starszy Specjalista d/s Marketingu

® Hector, Reveller, Wirtuoz – znaki towarowe firmy DuPont de Nemours & Co. (Inc.)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności